Vítězné tažení st.žáků Litomyšlí

V neděli jeli starší žáci bojovat na další kolo, v pořadí třetí, ve skupině "B" do Litomyšle. Zároveň chtěli obhajovat sérii vítězství z předchozích zápasů. Naše oblíbená dodávka nebyla k mání a tak jsme jeli auty. Zde až nad míru pomohli tatínkové, neboť jeli tři a tím utvořili prozatímní rekord v počtu tatínků v disciplíně odvoz na zápas! No zkrátka si je musím vyjmenovat: pan Palla, pan Novák a pan Plevák alias Švéd. Pro šťastný návrat jsem jim raději neřekl, že auta měla být dvě a že se tedy tři budou dělit o jeden cesťák, protože ten jeden jsem si už zamluvil JÁ! 

Litomyšlská hala byla nachystaná, kiosek otevřený a trenéři byli klidní. Začali jsme s Malšovicema, údajně nejslabším soupeřem, ale stále jsme se do hry nemohli dostat. Až s vypětím sil jsme zvládli koncovky obou setů, kdy soupeř přestal kouzlit a začal kazit. A my naopak dodrželi několik málo pokynů bublajícího trenéra a dalo se vyhrát. Následoval zápas proti Slávii Hradec Králové a ta zklamala na celé čáře. V obou setech se náš soupeř zmohl pouze na 11 bodů, tak si dovedete představit, jak volejbal vypadal. 

Do posledního zápasu s Litomysli se šlo s vědomím zvýšení náskoku před posledním kolem. Mimochodem litomyšláci také svoje oba zápasy v domácím prostředí vyhráli. Hrál se od počátku zápasu vyrovnaný zápas. Od stavu 18-ti bodů jsme se utrhli a ve svižném tempu dohráli první set. Ve druhém jsme měli veliký náskok a naši kluci věřili. I já jsem tipoval, že je tzv. "po závodech" a bude to jak se říkalo v osumdesátých létech: "konečná - Kačerov". Jenže soupeř se jak již tradičně nevzdával a my mu náramě pomáhali patologickým kažením servisů. To už se nedalo na naši bezradnost dívat. Začali jsme vymýšlet věci, co jsme se neučili a které do pohledného voliše vůbec nepatří. Soupeř ukončil svoji stíhací jízdu esem a následovně našim zkaženým příjmem. Tribuna rodičů soupeře řvala!

Hrál se třetí, krátký set! Byli jsme od začátku lepší, ale už to nebylo s nějakou šňůrou bodů. Došlo k infarktové koncovce, kde měl soupeř dokonce mečbol! Odvrátil jej nadvakrát s trochou štěstí, ale s kusem zodpovědnosti Piškot. Další dva konečné míče si soupeř uhrál sám proti sobě samému. Celkem parádně se radovali naši Ďábli z vítězství uprostřed kurtu! Škoda, že se takto neumí radovat po každém vítězném míči.

Poslední kolo se hraje v Hradci Králové 19.4. a my dle níže vložené tabulky promluvíme do konečného pořadí s dvoubodovým náskokem.  

Hráči: Terezka, Piškot, Pallouš, Zoiki, Lukin, Onďas, Mirďas, Dan a Jakub

Přebor starších žáků Královehradeckého a Pardubického kraje - finále B

p. družstvo utkání V P S sety míče body
1. TJ Svitavy A 9 8 1 0 17:5 342:276 17
2. VK Litomyšl A 9 6 3 0 14:8 326:283 15
3. TJ Slavia Hradec Králové B 9 2 7 0 8:15 263:329 11
4. TJ Sokol Malšovice A 9 2 7 0 4:15 260:303 11

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll