Vojta Švihel

Ve druhém díle našich rozhovorů s hráči se vám pokusíme představit, protože ho určitě nikdo nezná, Vojtu Švihela. Vojta, jakožto člen jedné z nejvíc volejbalově založené rodiny ve Svitavách, dělá čest svému jménu a momentálně trénuje se skupinou kadetů a juniorů pod taktovkou Járy Ovada a Petra Maruše.

Tak hned ze začátku se musím zeptat, i když je to asi zbytečné, proč zrovna volejbal a proč zrovna Svitavy?
Tak ve třetí třídě začal můj bratr trénovat a já, abych neotravoval doma svoji maminku, jsem začal trénovat s ním. Pochopitelně u nás je to něco jako rodinná tradice. :D

Teď hraješ za kadety a juniory, takže určitě by někdo chtěl vědět, s kým se ti hraje lépe?

S juniory, protože se prostě známe déle. Cítím se tam více v pohodě a hraju s větším klidem.

Na jakých postech teď hraješ?
Hraju hlavně smečaře a v posledních zápasech se mi poštěstilo hrát účko, což je rozhodně pro mě lepší, protože smečuji levou rukou. Navíc se tam dělá podstatně méně práce a méně se přijímá než na smeči, což mně vyhovuje.

A neláká tě jiný post?
No kdysi dávno mě zkoušeli jako nahrávače. To mě neskutečně nebavilo, a tak jsem rád tam, kde jsem :D

Jaké číslo máš na dresu? Je za tím případně nějaká symbolika?

Já nevím, asi 15tku. Já akorát potřeboval dres Mko a výběr nebyl moc velký. Navíc většinou mladší, zapálenější hráči třeba z Brna potřebují své číslo a ty potom přijdeš do šatny a zjistíš, že všechno se rozebralo. Nakonec to je ale víceméně jedno, protože je ti většinou jedno, jaké číslo máš na dresu.

Nějaké plány do budoucna? Do maturity ještě máš rok čas, nicméně máš už nějakou představu, kam potom půjdeš? Případně jak to budeš mít s volejbalem?

No se školou se ještě uvidí, ale asi to vyhraje pajdák. Co se volejbalu týče, tak chlapů je momentálně víc než dost. Navíc jsou všichni vyšší než já a nechci jezdit jako přítěž.

Tak můžeš na libero.
Libero je post za trest, to bych raději nejezdil.

Co si myslíš o svých trenérech a týmu? Jsi spokojený s tréninky a se spoluhráči?

Já jsem spokojen s tím, jak jsou tréninky vedeny. Co se týmu týče, tak si myslím, že jsme všichni tak trošku retardovaní, nicméně když se to zprůměruje, tak jsem tam vlastně mezi svými a na venek to vypadá, že jsme relativně normální.

Co nějaké jiné koníčky mimo volejbal?

Tak rozhodně hudba. Budeme rockové hvězdy já a moje kapela :D . Moje nová krásná kapela hrající asi půl roku :D. Navíc teď budu mít výstavu fotografií v čajovně Krásná chvíle. Vzhledem k tomu, že na fotkách nejsem já a fotil jsem je s krásnými slečnami, takže by to mělo stát za to.

Něco bys vzkázal našim fanouškům?

My máme fanoušky?

No ti čtyři lidé, co sedí občas na tribuně a dva z nich jsou tvoji rodiče :-)

No já nikoho na zápasy nutit nebudu. Chápu, že ne každý má čas na to, aby chodil fandit.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll