Volejbal ve stínu elektrárenských komínů

Stejně jako naše ženy vyrazili tak i muži vyrazili 6.11. do energií nabitých Chvaletic. Protože jsme hráli až druhý zápas, dali jsme si předzápasovou kávičku až v 9:15 na Lukoilu v Pardubicích (na rozdíl od našeho ženského áčka, které si čajový rituál muselo odbýt už v pět ráno).

TJ Energetik Chvaletice A - TJ Svitavy A 3:0 (15,21,13), 3:1 (19,16,-21,19)

V deset jsme dorazili do chvaletické haly, kde právě bojovaly holky s místním týmem. Stav 1:1 nás potěšil :) a všichni si hned vzpomněli na prokletí chvaletické tělárny - ať hraje, kdo hraje, vždycky je to tie-break . Ani tentokrát tomu nebylo jinak a navíc se špatným koncem (naše holky prohrály 2:3).

Do Chvaletic dojela nekompletní sestava, do které promluvily různé aspekty (Venca-školení, Kloby-Korea, Palloušek-pohár), v překladu to znamená bez nahravače a s jediným blokařem. Proti družstvu, které aspiruje na vítězství v soutěži, bylo v kompletní sehrané sestavě a s výškovou převahou, nebyla šance příliš vysoká. A bookmakeři měli pravdu. První zápas, resp. první a třetí set byly jako přes kopírák, soupeř se rychle dostal do výrazného vedení, které s přehledem dotáhl do vítězného konce (15 a 13 bodů). Pouze v druhém setu jsme vzdorovali, dokonce jsme si vybudovali i mírný náskok, vše rozhodla nevydařená koncovka. Přes nevydařený výsledek byl přece jen tento zápas výjimečný, ve třetím setu za stavu 0:4 naskočil do zápasu ve své obnovené premiéře Macík (Marek Huschka) a podal sympatický výkon.

Druhý zápas začal veseleji, protože holky svůj druhý zápas vyhrály a navíc jej vyhrály rychle (3:0). Do druhého zápasu jsme nastoupili v sestavě z posledního setu prvního zápasu, tj. s Macíkem na smeči. Výsledkově i herně dopadly první dva sety dost podobně jako v prvním zápasu. Změna nastala v setu třetím, tentokrát se vrátil na účko Onďas a soupeře tato skutečnost poněkud zmátla. Když jsme přidali i zlepšenou hru  bylo vítězství 25:21 ve 3.sadě příjemnou odměnou. Bohužel ve čtvrtém dějiství se již překvapení nekonalo a stav 19:25 znamenal konec zápasu s konečným skóre 1:3 z našeho pohledu.

A to je asi tak vše, co jsem chtěl říci (napsat). Já hlava děravá, ještě jsem chtěl poděkovat děvčatům za diváckou podporu během prvního zápasu. Díky.