VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!

Čtvrteční rozhovory tento týden slaví své první narozeniny. Za uplynulý rok jsme hovořili dvakrát na aktuální téma, představili si pět mládežnických družstev, čtyři hráče MVL, pět Ďáblíků a čtyři kadetky. Nejvíce jsme se věnovali dospělákům - po deseti muži, ženy, po čtyřech Jaruny a trenéři, u některých se "družstva a funkce" prolínaly. Společně jsme nahlédli do Elvisova okénka. Dvakrát jsme čerpali "dovolenou", takže dnes to je 50. rozhovor. A abyste neřekli, že jsem sama zvědavá a že o mně nic nevíte, tak jdu teda s kůží na trh. Touto cestou děkuji Petrovi Sezemskému a Pepimu Horákovi za poskytnutou fotodokumentaci.

Jméno: Pavlína Švihelová
Družstvo: ženy „A“, Tygři
Post: nahrávačka, trenérka
Ročník narození: 1979
Výška: 161 cm

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?
Mé volejbalové začátky byly spojeny se starou Střelnicí, bílými čínami (boty), červenými adidaskami (trencle) a bojem o Šárku Čermákovou (do dvojice s ní chtěla totiž i Katka Sezemská). Začínalo nás kolem 40 asi v roce 1990 pod vedením Marcely Sezemské, které pomáhala větší skupina asistentek.

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)?

Náhra, náhra, náhra, jednou libero po vstupu do ligy. Ale jinak prostě náhra! ☺

Tvůj největší sportovní úspěch?

Postup a účast ve 2. lize, celostátní finále v amatérské volejbalové lize, mistrovství republiky v žákyních, výhra v Dřevěnicích. Jako trenérka (zatím) pochvala od pana Haníka za Aligátory.

Nejdůležitější osoba na hřišti obecně?

Jak jsme se přesvědčili nedávno na DDM, je to prostě rozhodčí! Ale otázka byla míněna do týmu, kde si myslím, že to je nahrávač, který hru řídí a nejvýznamnějším způsobem do ní zasahuje svým rozhodováním a chováním.

Kdo z oddílu (celého - nejen tvoje družstvo) se ti v současnosti herně nejvíce líbí?

Úvodem – otázka doposud byla vnímána většinou jako „Kdo je nejlepší?“. Já si dovolím to posunout zpět. A má-li to být jedno jméno, pak se mi herně nejvíce líbí Jára. Ten co kolikrát chytí… jeho zákroky se mi líbí více než tvrdé útoky či zablokované míče.

Co bys označila za svoji největší přednost a naopak slabinu?

Předností je asi skrytí náhry za hlavu. Slabina? Třeba blok ☺

Co ty a smečovaný servis?

Zraněných už máme dost...

Jaké tréninkové cvičení tě nejvíce baví a které bys nejradši úplně zrušila?

Jednoznačně mě nebaví běhání vytrvalostní, ostatní cvičení nevnímám kladně ani záporně, ale musí mít nějakou logiku a smysl.

Čeho si ceníš na svém trenérovi?

Že nás dokáže vyburcovat a že se snaží chovat ke všem stejně.

JINÉ

Oblíbená hudba?
Kryštof, Ready Kirken, 4tet, U2…

Jaký se ti líbí kluci/holky?
Kluci se mi líbí spíše nenápadní (namachrované hezounky nemám ráda). Holky se mi líbí takový, který se nebojí říct, co si myslí (navzdory zvyklostem, očekávání okolí a možné následné nepopularitě).

Provozuješ i jinou sportovní činnost než volejbal (jakou)?

Bohužel se mi celý sportovní život zúžil jen na to pinkání… teda nepočítám-li ježdění na kole na trénink a to, že jsem byla před dvěma lety lyžovat :-)

Co na sebe prozradíš ze soukromí (rodina, práce…)?

Letos byla svatba, vloni první dítě, práce snad počká ☺

Průběh letošní sezóny…
Z mého pohledu je letos naše skupina opravdu nadupaná. Snad všechny týmy mají ve svém středu nějakou novou tvář, případně na sobě zamakaly a úroveň šla oproti minulým sezónám výrazně nahoru. Naše výsledky neodpovídají našemu zlepšení, které je na první pohled zřejmé. Trápí nás zdravotní problémy, které si postupně vybíráme. Věřím, že se na jaře karta obrátí a že budeme vozit body z venku a hájit domácí pevnost.

Otázky od mých fanoušků ☺

Jaké máš ještě ambice a cíle ve tvé "pokročilé" kariéře?
Tak děkuji za lichotku. Jako hráčka bych se už konečně dala ráda dohromady po té mateřské a odehrála v plné síle a elánu jaro a příští sezónu s tím, že bych chtěla ukončit „profesionální“ kariéru s těmi, co mám ráda na bedně 2. ligy. Jako trenérka mám vše před sebou, uvidíme, co se mi podaří spáchat na vlastním dítěti (dětech).

Jaký sport (kromě volejbalu) máš nejraději?
Kdybych nehrála volejbal, určitě bych zkusila squash, mám ráda míčové sporty (třeba nohejbal). Jako divák můžu sledovat tenis, krasobruslení, pěkný fotbal, hokej, basket….nebaví mě formule, auta, box.

Jaké signály a kombinace hraješ nejraději a naopak jaké s nejmenší oblibou?

To se nedá napsat jednoznačně, vždy záleží na tom, kdo ty kombinace má jít, protože s každým si ruzumím v něčem jiném. Úplně nejoblíbenější pro mě byla střelba za hlavu s Renčou, obecně kombinace smečař metrem ze středu, blokař krátká střelba. Nejméně oblíbené náhry jsou kopce do kůlů, asi protože mi jdou nejmíň ☺

Máš raději od bloku puštěnou lajnu, aby sis mohla vybrat tvrdé útoky nebo jsi radši schovaná a míče si dobíháš?
Radši puštěnou lajnu, ať můžu vyniknout ☺

S jakým soupeřem (konkrétní tým, může jich být i víc:) ) se ti hraje nejlíp?

Jednoznačně nejlíp se mi hraje s Lanškrounem. Dobře se hraje s každým, kdo chce hrát a né „šmrdlat“ – černou můrou byl Žamberk a Slatiňany.

Měla jsi možnost zahrát si mixy, jak se nahrává chlapům? Měla tato zkušenost nějaký přínos pro tvoji "profesionální" kariéru nebo to byla jen "volejbalová relaxace a zpestření"?
Chlapům se nahrává mnohem lépe než ženským. Měla jsem a mám štěstí na výborné spoluhráče, kteří si nevymýšlí tak jako baby a kteří jsou rádi, že mě mají ☺ V mixech jsem začala hrát rychle dřív, než tomu bylo v ženských, takže v této oblasti určitě přínos. Jinak je fajn hrát stále volejbal a dostat se při tom mezi jiné lidi…

Neuvažuješ o kariéře novinářky? Zkušenosti z rozhovorů s celebritami světového formátu ti nechybí a tvoje popularita narůstá s každým dalším čtvrtkem.
Tak děkuji za uznání, popularita je určitě silné slovo ... Zkušenosti nevím, ale vědomosti mi teda zejména v gramatice trošičku chybí – tímto se omlouvám všem, co vidíte chyby, které neodhalím nebo sama vyplodím. Práce to je zajímavá, baví mě to. Jen toho už mám nějak moc. Potřebovala bych k sobě někoho mladšího (třeba jen duchem), aby zejména s mládežníky rozhovory trochu osvěžil. Pokud se na to někdo cítíte, budu ráda, když mi dáte vědět…

Je pravda, že s Katkou Bláhovou budete otevírat školu podání? Pokud všechna místa neobsadí děvčata z Prostějova, přihlásil bych se.
Po konzultací s Káťou musíme všechny zájemce zklamat. Hlavním důvodem je výrobní tajemství a (taky trochu) neustávající bolest ramen. O soukromých hodinách s jednotlivci by se dalo za výhodných podmínek uvažovat.

Jak se ti hraje 2. liga se 160 cm?
Tak mě celkem dobře. Hůř jsou na tom ty za mnou v poli, když blokuju :-) Bohužel mám ke své výšce i krátké ruce, takže naposledy změřený dosah byl 196 cm...a to si pak skákejte! Když jsem na síti, oslabuju tím celý tým. Proto dochází ke střídání, kdy trenérka posiluje blok.
Minulou sobotu v Břeclavi si podobný pocit užívaly určitě i některé mé spoluhráčky - domácí byly v průměru o hlavu vyšší. 2. nejmenší holka na place byla nahrávačka se 181 cm :-)

 

Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?
Fanoušci jste výborní, jsem ráda, že jsem ze Svitav! Choďte se dívat, choďte fandit, pomožte nám, když máme náááhodou výpadek… A čtenáři, i vy nevolejbaloví, přijďte zafandit taky a staňte se fanoušky ☺ Myslím, že ženský i chlapi hrajeme pěkný volejbal, co víc si můžou diváci přát. Držte nám pěsti už tuto sobotu na Litovel, a pokud možno buďte u toho v hale Na Střelnici.

 

Děkuji Tomášovi, Járovi, Katce a mamce za otázky.

Příští vydání budeme také slavit a to významné životní jubileum pana Veselského.

 

Pavlína

 

Nejmenší svěřenec už umí skluz:

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll