Výhra 3:2 na přímý postup nestačila - bude baráž s Makedonií ve Svitavách?

Přestože jsme ve včerejším utkání nad Slovenskem vyhráli, větší radost po zápase měli naši soupeři. I porážka 2:3 jim totiž zajišťovala přímý postup na Mistrovství Evropy 2009 do Turecka. Naopak my budeme hrát v září dvojici barážových utkání doma / venku s Makedonií.

Zásadní věci se udály v prvním setu. Slováci nastoupili sebevědomě a od začátku vedli. Před koncovkou jsme prohrávali 15:20. Po následné ztrátě (16:20) a sérii čtyř kvalitních Hudečkových servisů jsme se přiblížili na 19:21. Rozhodující moment nastal za stavu 26:25 pro nás. Královo podání Slováci špatně zpracovali a honili míč po celé hale. Libero Pipa však ze zadního koutu haly dopravil míč relativně slušně do zóny IV, kde do něj bezhlavě praštil Diviš proti našemu trojbloku. Trojblok však nebyl ideálně srovnaný a míč propadl na naši polovinu. Set jsme nakonec prohráli 28:30.

Ve druhém setu na nás spadla deka a Slováci nás převálcovali 14:25 a slavili zasloužený postup na ME.

Jelikož bylo rozhodnuto, poslali oba trenéři do hry náhradníky z lavičky. Utkání jsme nakonec vyhráli 3:2 (-28, -14, 21, 30, 16).

Byl jsem požádán, abych svitavským fandům tlumočil poděkování trenéra Haníka za podporu. Obzvláště si váží toho, že vydrželi fandit i po zklamání ve druhém setu. Doslova řekl: "Fandové byli lepší než my."

A co bude následovat nyní? Reprezentace ukončila jarní blok. Nyní si budou chlapci užívat dovolených. K podzimnímu bloku přípravy se sejdeme v polovině srpna. Před tím se ale již hráči budou připravovat ve svých klubech.

Kvalifikační skupinu C vyhrála Francie před Makedonií. Právě s touto volejbalově neznámou zemí svedeme rozhodující souboj o postup na ME. První utkání u nás se hraje o víkendu 6. - 7. září, druhé o týden později ve Skopje.

Už nyní probíhají zákulisní jednání vedení oddílu a představitelů volejbalového svazu o tom, aby se domácí utkání hrálo v hale Na Střelnici. Důležitá je podpora vedení národního týmu, kdy se trenér vyjádřil: "Bylo by to nejlepší místo.". To beru jako velké uznání všem svitavským volejbalistům, příznivcům volejbalu a pořadatelům.