Výhra, prohra, kontumace...

V sobotu 17.11. jsme společně s našimi ženami, přivítali tým z nedalekého Letohradu. Společně se Slatiňany tvoříme závěrečnou trojku tabulky, takže jsme samozřejmě pomýšleli na vítězství. Zápasy jsme odehráli opět v okleštěné sestavě a tentokrát bez Onďase, který si zranil kolínko. Jak vše nakonec dopadlo se dozvíte v tomto článečku.

Hned v prvním utkání jsme se přesvědčili o tom, že se soupeřem budeme hrát velmi vyrovnanou hru. Naše družstvo vynikalo především lepší technikou a taktikou hry, naproti tomu družstvo Letohradu nás jasně "převyšovalo" (díky hráčům věžovitého typu). První set jsme sice těsně prohráli, ale možná právě to nás jakoby naštvalo a v následujících dvou sadách jsme soupeře prostě přejeli. O proti minulým zápasům se nám rozhodně podařilo zlepšit obranu na síti. Čtvrtý set byl o nervy, ale parádně umístěné eso (o síť) Jakuba Bureše naštěstí nezapříčinilo infarkt našeho coache, který se na lavičce okousal nehty i na nohách.

Do druhého zápasu jsme trošku zaexperimentovali a to hlavně posílením diagonálního hráče. Tohoto postu se fantasticky zhostil Dolík, který překvapoval nejen báječnými útoky ze zadu hřiště, ale také svojí pohyblivostí výtečně podpořil obranu v poli. Až na druhý set, kdy jsme Letohradské přímo rozsekali, byl zápas opravdu velmi vyrovnaný. Dařilo se nám na především na středu a ve hře za hlavu. Bohužel, v závěru se nám podařilo nasekatt několik chyb na síti a to rozhodlo tie-break.

Rád bych podotknul, že nám tento zápas ukázal, že dokážeme hrát velice dobře i bez hlavního bombera Onďase,a že máme v záloze "ultramlátičku" Macíka, který ve druhém zápase doslova čaroval na útoku. A hlavně musím vyseknout obrovskou poklonu Dáňovi, který se konečně aklimatizoval do naší hry a jeho nahrávky nám vyhrály první zápas a pomohly odehrát super hru ve druhém zápase!!

TJ Svitavy - TJ Orel Letohrad: 3:1(-21,15,14,25); 2:3(-20,11,-23,21,-12)

Na závěr tohoto článku musím říct největší moudro na světě: ,,VŠECHNO JE JINAK!"

Vzhledem ke komplikacím, zapříčiněných jedním z hostujících hráčů, se musely oba zápasy zkontumovat. Díky tomu jsme nějaké ty bodíky navíc přece jen dostali.

Tuto neděli hrajeme v Hlinsku a nejede s námi jediný smečař. Povoláni budou chlapci z mladších složek. Doufám, že nám budete alespoň držet palce :)

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll