Vyhrocené okresní derby s Litomyšlí

V sobotu 10.11. 2018 jsme zavítali k našemu okresnímu sousedu , kde nás hostili domácí VK Litomyšl v Městské sportovní hale. Standardní výprava o třech autech dorazila za chmurného počasí před půl desátou na místo, kde jsme zjistili, že budeme hrát na centru. Tento fakt by se mohl zdát irelevantní, avšak věřte tomu, že mnohé z nás to zarazilo.

Po rozcvičce a zprovoznění streamu našeho zápasu (děkujeme všem divákům, kteří koukali z pohodlí domova, podobných vysílání čekejte více!) jdeme na věc. Než jsme se stihli rozkoukat, soupeř si pro sebe získává pro nás již standardní několikabodový náskok v prvním setu. První set prohráváme s patnáctkou, není co řešit, neboť není příjem, není náhra. Není náhra, není útok. Není útok, nejsou body. Nejsou body, není výhra. Bohužel ani druhý set nezačal zrovna nejlépe a byť se nám daří příjem alespoň trochu stabilizovat, máme obrovské problémy s mezihrou v poli. I druhý set tak tedy padá, když končíme na sedmnácti bodech. Agónie na naší straně nekončí a i za zlepšeného výkonu nestačíme soupeři v koncovce. Padáme ve třetím setu se ztrátou pěti bodů, z celého zápasu nezískáváme ani bod a více než zklamaní odcházíme do šaten.

VK Litomyšl - TJ Svitavy 3:0 (15, 17, 20)

Po hodinové pauze, kdy se debatuje o všem možném, co se dá zlepšit a změnit se vracíme v mírně poupravené sestavě. Svoji premiéru v této sezoně na liberu si zkouší Lukáš Abrahám a světe div se, ono to začíná fungovat. Nutno však dodat, že jsme výrazně přitvrdili na servisu a znepříjemnili tak rozehru soupeři, který celý první zápas neměl sebemenší problémy s touto herní činností. Dokonce se nám i daří lépe vstoupit do zápasu a se zvládnutým závěrem setu jdeme do vedení po setu 25:21. Pokud chodíte do sauny, pak jistě znáte ten pocit sezení v teple a vlhku, kdy je vám příjemně, všechny problémy a stresy vás opouští v podobě vodní páry, ale jakmile vyjdete ven, praští vás do nosu v tu chvíli mrazivé okolí. Právě první set byl pro nás jednou takovou saunou, zatímco otevření druhé sady pak otevření oněch dveří ven. Soupeř vrací do hry původního nahrávače, nám se opět nedaří skládat z bodovek, klíčovým hráčům už dokonce i dochází síly. Za celý set získáváme jen 15 bodů a je vyrovnáno. V tu chvíli už také začínají pracovat nervy, když se po pár nepřesných rozhodnutí od pana sudího začne sypat psychická rovnováha na obou stranách. Pro naše hráče to ale má katastrofální dopad. Ve třetím setu dlouho držíme krok až do posledních fází, kde znovu doplácíme na nedůraznost a nepřesnost. Veškeré kombinace sestav nepomáhají ani v posledním dějství, kde ztrácíme od samotného úvodu a končíme opět se sedmnáctkou na kontě.

VK Litomyšl - TJ Svitavy 3:1 (-21, 15, 20, 17)

TJ Svitavy v Litomyšli reprezentovali: Nikolas Zoikas, Michalis Zoikas, Pavel Simon, Adam Tomášek, Alexander Konečný, Miroslav Odvárka, Jakub Pavlík, Michal Palla, Lukáš Abrahám, Jiří Johanides, Jan Špaček a Alexandr Jedlička.

Po tomto silně nepovedeném výkonu ztrácíme kontakt s vrchní částí tabulky. Držíme si sedmé místo s 10 body a pokud chceme pomýšlet na lepší umístění, budeme muset sehrát kvalitní partie s týmy z nejvyšších dosavadních příček.

Další zápas svitavských mužů budete moci vidět na vlastní oči v neděli 18.11. od 10:00 v hale Na Střelnici kdy k nám přijede současná dvojka KP I. třídy, TJ Sokol Kerhartice.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll