Vysoká absence, zranění a tajná zbraň!!

Nedělní zápasy v Lanškrouně byly pro náš tým více než netradiční. Jelikož zkouškové období pro některé z nás ještě neskončilo, vzrostla absence nejen na trénincích, ale i na zápasech. Z těchto a z dalších důvodů jsme použili našeho ostříleného a zkušenostmi z městské ligy oplývajícího libera Jardu! Že se z něj stane nový aspirant v rubrice: ,,Nejlepčí smečař", jsme ze začátku rozhodně netušili!!

 

 

VO TJ Lanškroun - TJ Svitavy 0:3 ( -17, -20, -21), 3:1 (23, 22, -16, 21)

Tentokrát chyběli Dolík a Bubu, kteří se pilně učili (doufám, že za pár let bude vytrhnutí zubu, nebo kančí hody z darma pro náš tým samozřejmostí), Pipin a Macík, jejichž trvalá zranění možná zkrouhnou počet našeho týmu i do budoucna a chyběl nám i Kloby, který dostal od trenéra dovolenku na povyražení v Rakousku, v podobě vysokohorské lyžovačky. Nakonec nás jelo pouze sedm + Hyňa - pomocný trenér.

Do prvního zápasu jsme vklouzli lehce, jako popelka do svého střevíčku. Nebyla vidět ani tradiční nervozita nebo úlek ze hry bez libera. Jarda se zhostil role smečaře velice dobře a jeho precizní hra dlouho trápila lanškrounskou obranu. Soupeř byl oslaben o svého vysokého nahrávače, což nám hrálo do karet a tak naše klidná hra nepřišla v niveč. Po chvilce nebylo co řešit a náš tým zvítězil 0:3. Kromě výborné hry z kůlů, musím vyzdvihnout i práci středáků. Dobrá práce hoši!!

Zatímco u prvního zápasu jsem mluvil o ladném střevíčku, o druhém zápasu bych musel zmínit leda obuv vojenskou, dlouho nošenou ....a na boso!! Soupeř přestal tolik kazit a naopak se zlepšil ve většině herních činnostech. To se nedalo říci o nás. Náš nahravač si hned v úvodu zápasu narazil palec a tak následovalo střídání. Dáňa Plevák, který už má pár zápasů s družstvem mužů za sebou, ukázal, že je právoplatným hráčem našeho týmu. Bohužel, se nám nepodařilo několikrát dotáhnout koncovku do konce a tak jsme ve druhém zápasu podlehli 3:1.

Chtěl bych pochválit oba mlaďochy - Dáňu a Pallouška. Je dobré mít v týmu mladé hráče, kteří jsou opravdu nadaní a je vidět, že je to baví. Pro ně jsou to také dobré zkušenosti, které jednou dozajista zužitkují! Děkuji chlapci, že s námi trénujete a jezdíte na zápasy!

Další pochvala patří Jardovi, který z libera přešel bez remcání na smeč a zahrál spolu s Burrym naprosto excelentě!! Z našich neexistujících statistik by určitě vyšlo splnění a překročení!! Takových 120%

Tento týden v sobotu hrajeme doma s chlapci z Chvaletic, stejně jako naše ženy. Budeme tedy potřebovat podporu od VÁS drazí fanouškové!! Přijďte nám pomoci porazit ten proklatý Energetik, který nám už léta zatápí!! Nebudete litovat, neb náš tým by měl být v plné polní a o dobrý volejbal nebude nouze!!!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll