Z Letohradu bohužel nevezeme ani bod

V sobotu 24.2. 2018 jsme v časných ranních hodinách vyrazily směr Letohrad. Jelo nás jako vždy 8. Byť některé pořád trápily menší zdravotní obtíže, byly jsme odhodlané se o body porvat. Bohužel se nepovedlo, ale smutné z toho nejsme, protože sezona přeci ještě nekončí.

Do prvního zápasu šla klasicky Renča na náhru, Kika na účko, Terezka s Luckou na smeč, Vendy s Kíšou na blok a Baruška na libero. Z lavičky všechno koučovala Káťa. První set jsme nezačaly úplně nejlépe, soupeř začal hned od začátku tlačit servisem a získal si poměrně vysoký náskok, ten jsme sice postupně zmenšovaly, ale bohužel to nestačilo a první set si soupeř bere pro sebe 25:20. Ve druhém setu jsme soupeře vcelku jasně přehrály, dělal chyby, kterých jsme se my vyvarovaly, a proto druhý set patří nám 25:16. Ve třetím setu měl zase menší převahu soupeř, trápil nás svým servisem a my naopak spoustu našich zkazily, to rozhodlo ve prospěch Letohradu 25:17. Čtvrtý set byl velice vyrovnaný, tahaly jsme se o každý balon a nechyběly ani dlouhé výměny. Bohužel se nám vývoj zápasu nepodařilo zvrátit do tiebreaku, a tak i čtvrtý set bere soupeř – 25:21 a vítězí v prvním zápase.

TJ Svitavy : Orel jednota Letohrad 1:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily celkem pozdě, jelikož před námi ještě odehráli svůj zápas muži proti družstvu Lanškrouna. Na hřiště se postavila stejná sestava jako ráno. Druhý zápas byl ještě vyrovnanější než ten první. Opět nechyběly dlouhé výměny a šňůry na servisu. Bojovaly jsme o každý balón. První dva sety vyhrál soupeř 25:20 a 26:24. Rozhodnuté se ještě pokusit o zvrat jsme získaly třetí set 25:20. V koncovce čtvrtého setu jsme poté bojovaly, co to šlo, abychom urvaly ten tiebreak. Bohužel se to tento víkend nepovedlo, a tak čtvrtý set pro sebe nakonec vybojoval soupeř 25:21.

Sice nás to trochu mrzí, že z toho tento víkend nebyl ani bod, i když mohl. Ale smutnit nebudeme, ještě nás dva dvojzápasy čekají, takže ve hře ještě nějaké body jsou! Možnost porvat se o dalších 6 budeme mít hned příští sobotu na domácí půdě proti USK Pardubice. Hrát budeme nejspíš v hale Na Střelnici, proto doufáme, že dorazíte fandit! Je to náš poslední domácí zápas v této sezóně, to si nemůžete nechat ujít! Budeme se na vás těšit v 10 a 13 hodin.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Vendy Svobodová, Baruška Smělá, Lucka Dědková, Terka Motálková, Renča Odvárková, Terka Kissová a Káťa Kroulíková