Začaly jsme za 6 bodů

První zápas roku 2015 = 6 bodů !!!
K prvnímu zápasu v novém roce jsme nastoupily na domácí palubovce proti holkám z Letohradu. Po dlouhé době jsme měly být opět v plné sestavě, ale nakonec se k nám nepřidala Kája, která v pondělí a v úterý dělá 2 nejtěžší zkoušky (držíme pěsti :B).
1. Zápas - TJ Svitavy A - Orel jednota Letohrad A 3:1 (-22,7,22,19)
Sestava: Renča (náhra) a Janča (účko); Wendy a Evča (blok); Hanča a Monča (smeč).

V prvním setu jsme si hned od začátku vytvořily náskok asi 5bodů a ten jsme držely do půlky setu. Vše se nám dařilo. Ale potom, tak jak to už bývá, se vše obrátilo. Měly jsme problém s přihrávkou, útok, i když byl rázný, tak nebyl na zem. Zbytečné nevynucené chyby z naší strany nás stály set. Pak jsme se ale oklepaly a do druhé setu nastoupily ještě razantněji. Dlouhá šňůra na servisu nám vytvořila náskok 11bodů !! a my vedly 18:7. Při tomto stavu zasáhla snad vyšší moc, snad to byla jen karma a hráčka, která způsobila zranění Aničče, na které tak nerady vzpomínáme, protože nás stálo jednoznačně nejlepší hráčku a vyřadilo ji na celou sezónu, hned při prvním zápase na podzim v Letohradě, špatně dopadla a poranila si kotník a do konce zápasu už nenastoupila (přejeme brzké uzdravení!). Protože trenér přijel s 8hráčkama, z toho jedna byla libero a v druhém setu již provedl střídání nahrávaček, set se ukončil naším vítězstvím a šly jsme hned do setu dalšího.
Soupeř nyní hrál na dvě nahrávačky a byl ochuzen o útok z handy, ale to mu nezabránilo, aby nás řádně potrápil. Holky jakoby to nakoplo, ale přesto jsme vyhrály 25:22 a poslední set 25:19.

2. Zápas - TJ Svitavy A - Orel jednota Letohrad A 3:1 (-18,10,22,16)

Sestava: Renča (náhra) a Janča (účko); Wendy a Káťa (blok); Hanka a Monča (smeč).

Druhý zápas se velmi podobal tomu prvnímu, nejen výsledek o tom svědčí. Letohrad měl v poli 2 možná i 3 libera a to bylo velmi poznat. Rázné útoky z naší strany, mnohokrát i do debla (Hanka, Renča) končily pouze na rukách soupeřek a bylo těžké se prosadit. První set byl nervózní a hodně vyrovnaný. Tahaly jsme se o každý bod. Chyby na servisu, nepromyšlený útok a špatný příjem nás stál opět první set. Druhý set byl pro nás tento den kouzelný. Wendy ho téměř celý odservírovala a my opět vyhrály velkým rozdílem jako v prvním zápase. Poslední dva sety byly vyrovnané. Kdyby se hrálo stále na ztráty, tak hrajeme možná ještě teď. V druhé půlce setu jsme se dokázaly trhnout, přidat pár bodů z krásných a rychlých akcí a bylo po zápase.

Ráda bych vyzdvihla hru Hanky na síti, protože bez ní by mohl být výsledek úplně jiný a také hru Monči v poli. Musím pochválit všechny, jak jsme se popraly s bolavými koleny, rameny, rozbitými auty a dalšími okolnostmi.

Děkuji divákům, kteří přišli a fandili nám o sto šest !

Další domácí utkání nás čeká v sobotu 24.1.2014 proti Sokolkám z Pardubic a očekáváme těžký a vyrovnaný souboj, proto neleňte a přijďte nás podpořit !!!