Začátek druhé poloviny soutěže nám přinesl na domácí půdě jedno cenné vítězství.

V sobotu 13.1.2018 jsme na první zápas ve druhé polovině přivítali doma „B“ družstvo Střešovic, které tvoří zálohu pro družstvo, které hraje 1. ligu. Během vánoční pauzy se nám z dlouhodobě zraněných vrátila do sestavy Horáčková a z hostování se vrátila Havlíková.

TJ Svitavy – TJ Tatran Střešovice „B“ 3:1 (20, -30, 20, 21)

V základní sestavě Dvořáková, Havlíková, Horáčková, Šrůtková, Fröhdeová,Šimková a libero Sýkorová jsme nastoupili do prvního setu. Družstvo konečně po delší době trápení a lepení sestavy nastoupilo v optimální sestavě a hlavně herně na pozicích, na které jsou hráčky připravovány. Odrazilo se to i ve výkonu v celém zápase, kdy naše družstvo diktovalo průběh zápasu. Pouze ve druhém setu se nám nepodařilo uhrát koncovku, ale další dva sety již opět na palubovce naše družstvo vládlo a nenechalo si body ani další set vzít.

TJ Svitavy – TJ Tatran Střešovice „B“ 0:3 (-19, -20, -19)

Porada mezi zápasy se nesla v jediném duchu, vydržet a soupeře nepodcenit. Možná trocha podcenění soupeře, možná i únava z dopoledního zápasu přinesla ten důsledek, že nás soupeř začínal přehrávat. Zvykl si na náš výborný servis, zlepšil jeho příjem a byl daleko nebezpečnější v útoku, a to se odrazilo i na výsledku jednotlivých setů, kdy ve vyrovnaných koncovkách byl soupeř prostě lepší. Nepomohlo ani střídání, v těchto chvílích se projevila únava z prvního zápasu a herní zkušenost soupeře.

Byl to po dlouhé době zápas v celkem optimální sestavě. Příchod Horáčkové a Havlíkové přinesl do družstva zvýšení produktivity útoku a zlepšení obranné činnosti, kterou má Havlíková výborně zvládnutou a Horáčková zase dominuje útokem ze středu sítě a svou herní zkušeností. K tomu se přidaly svým výkonem i další hráčky a zase to byl volejbal, na který se dá dívat. A když už někoho ještě chválit, tak si to zaslouží Šrůtková. Na začátku sezony měla sbírat zkušenosti na nahrávce, ale situací byla „přeřazena“ na post univerzála, kde mile překvapuje a její výkon roste každým zápasem.

Za Svitavy hráli:
Klára Dvořáková, Monika Havlíková, Martina Fröhdeová, Verča Hendrichová, Linda Horáčková, Bára Šimková, Míša Sýkorová, Markéta Šrůtková

Trenér: Martin Knížek

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll