Žáci před Českým pohárem doma bez zaváhání

Třetí kolo přeboru žáků tentokráte ve Svitavách. Sobota 5. listopadu, naše hala, 3 kurty, 3 rozhodčí, 14 utkání a všechny týmy tedy Svitavy A a B, Česká Třebová, Litomyšl, Pardubice a Lanškroun. Ráno vše nachystáno především díky prckům z B-týmu. Zde velká pochvala.

Než se naši "mistři" z Áčka vyhrabali ze šatny, vše bylo hotovo. Taky jsem jim řekl svoje. Ale teď už k samotnému sportu. Náš „ačkový“ výběr sehrál celkem 3 utkání postupně s Pardubicemi, Litomyšlí a Českou Třebovou a všechna bez problémů (až na experimentování v posledním setu posledního zápasu) a rozdílem třídy 2:0. Zvláště si cením způsobu jakým jsme přehráli Litomyšl, kdy beze zbytku kluci naplnili taktické pokyny určené před zápasem s eliminací jejich nejlepšího smečaře. Dobrá práce a zpráva před blížícím se pohárem, kdy podobná taktika bude uplatňována mnohem častěji.

 
A teď k jednotlivcům: Opět jsme točili nahrávače. Číža dobře plní roli týmové jedničky. Je hodně rychlý, výborný v poli. Na svůj věk (ročník 98) velmi stabilní nahrávka. Chybí občas trochu více odvahy. Tu naopak má Johy, který se nebojí použít třetí sled. Musíme pracovat na přístupu pod míč pro zpřesnění distribuce míčů. Oba blokaři (Jedla a Sašena) těží ze zkušeností z loňských těžkých zápasů. Jedla se zlepšil na přihrávce. Útok prvním sledem umí oba velmi rychle. Pracovat musíme hlavně na obraně v zóně V. Mirďas jako kapitán na smeči udržuje stabilní výkonnost. Excelentní na přihrávce a v poli, velmi dobrý v útoku. Zlepšovat se musí při útoku na kompaktní dvojblok. Dave polepšil první míč a se svou technikou umí využit dynamit v nohách. Občas to chce ale klidnější hlavu ve prospěch týmu. Ondra při své výšce bojuje s technikou. Je znát okamžitě jakýkoliv tréninkový výpadek. Potřebuje přesnou nahrávku. Z ní je nechytatelný.

Toto jsou tedy naši Jestřábi v současné formě. V sobotu kvalda Českého poháru. Jen malí lidé si dávají malé cíle. Jedeme si pro první osmu. Ve skupině stojí v cestě Mnichovo Hradiště, Znojmo a Prosek (Praha).

B tým má KP starších žáků jako doplňkovou soutěž k hlavní soutěži, kterou je KP mladších žáků. Moc šancí proti starším klukům nemají a tak je úspěchem aspoň jediný vyhraný set nad Českou Třebovou. Hráčů v béčku bylo celkem 11 a všichni se  v zápasech rovnoměrně prostřídali.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll