Zakončení sezony bohužel bez bodu, ale nesmutníme.

Na náš poslední zápas v této sezóně jsme se vydaly do Dolního Újezdu. Na pořadí v tabulce by se nic nezměnilo, ale i tak jsme chtěly lídra trochu potrápit. Začínalo se už v 9 hodin, jelikož ve stejný den s námi hrály v hale svou soutěž i juniorky (Dolní Újezd x Orion Praha). Ještě před začátkem utkání dostala děvčata z Újezdu pohár a diplom za první místo v soutěži. My jsme se ocenily samy, a to cenou Zlatého banánu (nic lepšího zrovna po ruce nebylo) za nejvyšší počet odehraných tiebreaků. Aneb je vidět, že po herní stránce jsme si tuto sezonu opravdu užily.

Do prvního zápasu nastoupila Renča na náhře, Kíša s Vendy na bloku, Kika s Terkou na smeči, Míša na účku a Baruška na liberu. První set jsme se trochu rozkoukávaly a soupeř začal zostra. Svým kvalitním podáním nám moc šancí na odpověď nedával a první set vyhrál poměrně hladce 25:16. Ve druhém setu jsme soupeře potrápily trochu víc. Rovněž jsme začaly tlačit servisem, ale útok pořád trochu vázl. Druhý set taktéž vyhrál Újezd – 25:21. Ve třetím setu jsme hrály ve stejné sestavě jako v předchozích setech. A opět stejný průběh jako druhý set. Tlačily jsme servisem, ale útok se pořád nějak nedařil. Soupeř nás totiž neustále nutil hrát obrannou hru a my to nedokázaly nijak změnit. Proto i tento set vyhrála děvčata z Újezdu – 25:21 a s ním i celý první zápas.

TJ Svitavy : TJ Sokol Dolní Újezd 0:3

Po dlouhé pauze (juniorky totiž hrály tiebreak) jsme nastoupily do druhého zápasu s Renčou na náhře, Kikou a Terkou na smeči, Vendy a Jarmi na bloku, Míšou na účku a Baruškou na liberu. První set se nám bohužel vůbec nedařilo, soupeř nás doslova drtil servisem a my nebyly schopné ho nijak zastavit, první set si tedy Dolní Újezd bere celkem rychle pro sebe a ujímá se vedení 1:0. Do druhého setu jsme nastoupily s čistou hlavou, zkusit to znovu. Druhý set byl přeci jen lepší než předchozí, ale pořád nás trápila přemíra obrané hry a minimum složených balonů útokem. Takže i tento set vyhrál Újezd – 25:18. Třetí set byl asi nejvyrovnanější z celých dvou zápasů. Dlouho jsme se soupeřem držely krok. Rozhodlo až pár balonů v koncovce. A znamenalo to tedy opět výhru Dolního Újezdu.

Lídra tabulky se nám bohužel nepovedlo potrápit tak jak jsme si představovaly, ale přesto nesmutníme. Sezóna bohužel skončila, ale další není zase až tak daleko. Soutěž jsme udržely, nikdo se nijak vážně nezranil a žádný trapas naše výkony taky nebyly, takže naše cíle jsme myslím splnily. Velká pochvala pro všechny hráčky, které se podílely na této sezóně. Tímto bychom také chtěly poděkovat všem fanouškům, kteří nás chodili podporovat, vážíme si toho. Taky děkujeme Janče, že se za námi z Kanady přijela podívat a pomoct nám v roli trenérky na náš poslední zápas. A do třetice děkujeme naší posile z A-týmu Klárce, že s námi také odjezdila velké procento zápasů a podala vždy perfektní výkon.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Vendy Svobodová, Jarmi Dopitová, Renča Odvárková, Míša Bolcárová, Baruška Smělá, Terka Kissová a Terka Motálková

Předávka ceny "zlatý banán".

Zde na fotce můžete vidět, že nám nedělá nejmenší problém sníst mezi zápasy 3 tabulky čokolády. A vpravo nahoře naše šťastné vejce, které se po vzoru Sanky z Kokosů na sněhu ("polib šťastný vejce") stalo naším talismanem pro další sezónu. Jo a prý je mi to vejce podobný...