Zápasy jak na houpačce

Jak si jistě vzpomínáte 14.12. jsme na domácím hřišti dohrávali první polovinu juniorské 1.ligy. Přijeli k nám hráči až z daleké Odolene Vody, kteří patří mezi leadry naší soutěže a tak nebyl čas na hrdinství a bylo zapotřebí nasadit veškeré síly, abychom soupeře dostali na kolena.

V prvním zápase jsme Aero pořádně zaskočili. Nevím co dávají rodiče našich soupeřů jejich dětem do jídla, ale stále v naší soutěži platí, že naši hráči patří mezi ty menší. Zkrátka na síti jsme měli pořádné bloky, ale naši smečaři prokázali své kvality a technickými údery soupeře vysloveně vymazali ze hřiště. Zápas rozhodně gradoval co chvíli, protože já měl nervy jak špagáty. Do půlky každého setu jsme se se soupeře tahali, pak nám vždy o tři čtyři balóny utekl, ale v koncovce jsme dokázali zabojovat a výtězství jsme urvali! Ostatně o tom, že zápas byl velmi bojovný a vyrovnaný svědčí i výsledek.

Svitavy - Odolena Voda 3:0 (28,26,24)

Bohužel se nám nepodařilo udržet nadšení i do druhého zápasu. Tam jakoby se v nás cosi zlomilo a soupeř nás začal přehrávat. Marné byli všechny rady a taktiky. Naši hráči přestali mít chuť do hry (i když né všichni, ale jeden člověk to prostě nevytrhne) a to se bohužel projevilo jak na hře, tak i na výsledku.

Svitavy - Odolena Voda 0:3 (-23,-21,-16)

Za zmíňku určitě stojí krásná koncovka druhého setu, kdy jsme prohrávali 20:24 a podařilo se nám otočit zápas v náš prospěch.