Ženy "A": 5hodinový volejbalový maraton

Jedno vydřené vítězství 3:2 a jedna prohra 2:3, která zamrzí, byl výsledek 10setového maratonu,  4 hodiny a 55 minut odehraného času v sobotu 9.10.2010 proti nováčkovi soutěže z Přímětic-Znojma.

Na první zápas jsem měla jedenáct hráček, na druhý zápas deset: Anna Bartošová, Jana Bláhová,  Kateřina Bláhová, Martina Fröhdeová, Sabina Roubalová, Kateřina Sezemská, Vendula Svobodová,  Monika Šařecová,  Olga Šauerová, Vendula Šepsová a  Kamila Vykydalová (pouze na jeden zápas).
Chyběly: Kateřina Jiskrová  - nevyřízená registrace, Hana Pachovská - pracovně v zahraničí.

1. utkání: TJ Svitavy - VK PEGAS Znojmo Přímětice 3:2( 22:25, 15:25, 27:25, 29:27, 16:14) základní sestava: Anna Bartošová (Jana Bláhová), Kateřina Bláhová, Martina  Fröhdeová , Kateřina Sezemská, Vendula Šepsová (Olga Šauerová), Kamila Vykydalová (Vendula Svobodová), libero Monika Šařecová.
Již při rozcvičování bylo jasné, že to nebudou lehké zápasy. Hráčky Přímětic se nechovaly jako nováček soutěže, ale jako zkušené, nebojící se "ranařky". Smečovaly si do nás bez ostychu z levého a pravého kůlu, a když se trefily, tak je to více vyhecovalo a pak se teprve výsměšně omluvily.
Úplný začátek zápasu nebyl zas tak špatný, ale jako by nás to uklidnilo a my přestaly tlačit, přizpůsobily  jsme se jejich hře a soupeřky nám od stavu 18:18 začaly bodík po bodíku utíkat a my už jsme jen dotahovaly a po 30 minutách jsme prohrály 22:25.
Druhý set byl zcela pod taktovkou soupeře. My jsme hrály, jako bychom se viděly poprvé, úplná bezmoc a výkyvy snad každé hráčky, která se ocitla na hřišti. Dostávaly jsme šňůry přímých bodů z podání soupeře a hlavně jejich mladá nahrávačka si s námi dělala, co chtěla. Soupeřkám servírovala pro nás nevyzpytatelné nahrávky k zakončování, to prokládala a sama úspěšně zakončovala balóny na druhou přes, proti kterým jsme byly v obraně zcela bezmocné. Po 22 minutách jsme prohrály 15:25. Diváci začali odcházet, soupeřky byly ,,na koni“, byly si téměř jisté vítězstvím, ale to by nesměl být ženský sport a k tomu volejbal, kde dokud není konec zápasu, tak si nemůžeme být jistí nikdy ničím.
Ve třetím setu jsme vydřely výhru 27:25, taktéž čtvrtý set 29:27 a pak tie-break, kde jsme vedly 5:1, ale vzápětí bylo srovnáno. Nakonec se štěstí a touha po vítězství obrátilo na naši stranu a my jsme zvítězily 16:14.
Musím pochválit všechny hráčky, že do zápasu daly srdíčko a zvrátily ho v náš prospěch. Zvláště pak střídající hráčky, které vždy pozdvihly "ducha“ na hřišti a daly tomu trochu více hecování a mluvení, které tam chybělo. Jana Bláhová svým servisem, hrou v poli a technickými míči na síti, Vendula Svobodová nebojácným útokem a výbornou hrou v poli a Olga Pachovská blokem. Ze základu se v sobotu dařilo Martině Fröhdeové, která svým tvrdým útokem nejvíce ohrožovala soupeře.

2. utkání: TJ Svitavy - VK PEGAS Znojmo Přímětice 2:3( 25:20, 25:20, 18:25, 27:29, 10:15) základní sestava: Anna Bartošová (Jana Bláhová), Kateřina Bláhová, Martina  Fröhdeová , Kateřina Sezemská, Vendula Šepsová (Olga Šauerová), Vendula Svobodová (Sabina Roubalová), libero Monika Šařecová.
Jako přes kopírák, ale opačně se začal vyvíjet druhý zápas. Zvítězily jsme, ne úplně lehce, v prvních dvou setech, a tak trochu usnuly na vavřínech, ale hlavně začaly docházet tolik potřebné síly. K našemu údivu trenér soupeře nepostavil do druhého zápasu mladou nahrávačku, která byla postrach pro naše družstvo. Jakmile však nastoupila do třetího setu, vše se otočilo a soupeř zvítězil. Do čtvrtého setu jsme se hecovaly všechny, ale set se vůbec nevyvíjel dobře, kazily jsme, na co jsme sáhly. Vyčerpala jsem téměř všechna střídání a oddechové časy, prohrávaly jsme 16:23, zbývalo mně tolik diskutované dvojité střídání, které jsem nakonec realizovala a střídající Olga Šauerová a Sabina Roubalová změnily rytmus hry a skóre na 23:23. Soupeřky byly téměř zdolané, stačilo vzít na sebe odpovědnost a proměnit dva míče za sebou. Dokonce jsme měly i jeden set-ball a match-ball, ale asi jsme se zalekly a prohrály jsme 27:29 (stejně jako soupeřky čtvrtý set v prvním zápase). Pátý set jsme znovu vedly 5:1, ale pak soupeřky znovu stáhly náskok a převzaly zcela taktovku hry na svoji stranu a prohrály jsme 10:15 po 2 hodinách a 28 minutách střídavého boje.

Závěrem chci říci, že kdybychom se více soustředily, kdyby zahrála každá 70-80% svého volejbalového umu, tak musela být obě vítězství naše. Bohužel stále nám štěstí není celkově nakloněné a bojujeme i samy se sebou a interními problémy v družstvu (nemocná Kateřina Bláhová, přesto vše odehrála, máme i stále neúplné družstvo), ale s tímto se musí vypořádat asi každý a ty, co jsou přítomné, by měly ukázat, že chtějí hrát a vybojovat si místo v základní šestce. Doufám, že se rychle otrkáte - hlavně vy mladé - a ukážete, co ve vás je.

Příští týden jedeme do Prostějova, kde nás čeká opět těžký soupeř ze středu tabulky. Loňskou bilanci zápasů máme 3:1 v náš prospěch, takže bych ji chtěla ještě vylepšit. Bude nám chybět Anna Bartošová, Olga Šauerová a Hana Pachovská.