Ženy "A": Ani zima v hale soupeřkám nepomohla

V neděli 1.12. jsme vyrazili (my - ženské a trenér - chlap, proto měkké i) do Slatiňan, začátek utkání byl již v 9:00. Odjezd  byl naplánován v 7.00 od pojišťovny jako pokaždé, když se chystáme porazit soupeřky na venkovní půdě. Cesta do Slatiňan proběhla v naprostém pořádku. Jak už to známe, v slatiňanské hale byla i tentokrát zima, takže jsme se vybavili termoskami a našel se dokonce i spací pytel, abychom  na lavičce nemrzli. Pro dobrou náladu jsme měli také výborné šátečky od pekařky Hanky.

Sestava:, Kája Maděrová (blokařka), , Lucka Šimková (nahrávačka), Marťa Fröhdeová (smečařka), Monča Šařecová (libero), Vendy Svobodová (blokařka), Anička Bartošová (smečařka), Janča Bláhová (univerzálka Káťa Kroulíková (univerzálka), Hanka Pachovská (smečařka) a trenér Karel Radimecký.

SK Spartak Slatiňany A - TJ Svitavy 0:3 (-21, -12, -14), 0:3 (-14, -14, -8); Rozcvička před prvním zápasem byla jako obvykle po ránu ospalá a promrzlá, ale do zápasu jsme vlítly po hlavě i přes takovou zimu v tělocvičně. První set proběhl v naší režii i přes nějaké drobné chyby, jako byl příjem a zkažená podání z naší strany (celkem 8!). Soupeřky nekladly větší odpor, dařilo se nám jak v poli, tak v útoku, no prostě krása pohledět. Musím pochválit Káju a Wendy na bloku a Marťu v útoku, kde se jí opět dařilo. Střídala smeče krátké a dlouhé, později přidala také ulívky. Druhý set byl podobný jako první. Opět bylo několik chyb na podání, ale pokaždé po našem ztraceném bodu soupeřky chybovaly taky. V poli jsme čapaly nevyzpytatelné míče, které jen taktak přelítly přes sako. Třetí set jsme dirigovaly zase my, a proto jsme vyhrály první zápas jednoznačně 3:0!!! Za hodinu byl konec.

Domluvily jsme se jen na krátké pauze, protože byla v tělocvičně opravdu zima jako v Rusku. Navlíkly jsme na sebe, co se dalo a daly si výborné šátečky. Po 15 -ti minutové pauze jsme opět vlítly na soupeřky, které neměly šanci uhrát ani jeden set. I druhý zápas byl jednoznačný. Trenér změnil sestavu – nastoupily Janča a Hanka. Zápas byl obdobný jako první. V poli se dařilo, v útoku zářila Hanka, která pokládala na zem vše, co dostala nahrané. Konec opět za hodinu a výhra 3:0!!!

Tuto sobotu (7.12.)  hrajeme v 10:00 na domácí půdě poslední zápas v tomto roce  s družstvem USK Pardubice, a proto vás zveme v co největším počtu do haly Na Střelnici. Rádi vás tam uvidíme a hlavně uslyšíme!                                                          Pro změnu Lucka Šimková