Ženy "B": 1. kolo Poháru hejtmana 2012 u nás

KP "dvojka" má přes zimu dlouhou pauzu, ve které si mohou družstva zahrát - mimo jiné - i tradiční Pohár hejtmana. Bejvávalo skoro pravidlem, že náš oddíl bejvával v této "hejtmanské" turnajové sérii zastoupen téměř pravidelně, často až do finále. Pak však nastal několikaletý půst. Jeho příčinou snad byla především pohodlnost a lenost. Až letos, po počátečním váhání a odpovědích - snad budu moct, nevím jistě, pokusím se - to rozsekla Natálie. Napočítala šest "bab" a řekla, tak to přihlas! Tak jo, přihlásila jsem!

Letošní ročník hraje 12 ženských družstev a první kolo jsme pro jednu čtyřčlennou skupinu pořádali tuto sobotu (28.1.) v naší hale. Měly jsme k dispozici 2 hřiště - pohoda. Ještě ve středu jsem byla ale docela nervózní, kdo teda vlastně bude hrát. Jistá byla Kamila, Šimi, Denča, Anežka, Natka, ale kdo bude ta šestá? Aha, no přece stálice Dalina! Aby "chytila" formu, přišla na trénink ve čtvrtek i v pátek. To už jsem se zase bála, že se v sobotu místo gradující formy nepohne, ale fakt překvapila, myslím, že se sama divila, jak to jde. Turnaj tradiční a v 1. kole i soupeřky tradiční - Litomyšl B, Mor. Třebová a žichlínek - až na výjimky samé známé tváře.

TJ Svitavy B - TJ Žichlínek 0:2 (-19,-21); Začátek nic moc - zmatky v poli, nemastný neslaný útok. Na omluvu se dá říct, že to byl po třech měsících klidu první zápas. Zato soupeřky s sebou svižně mrskaly, dobře si přihrávaly a míče v útoku pokládaly. Mladý tým, některé hrají i v Lanškrouně, jiné v Mor. Třebové - bylo to znát. Vítězství si zasloužily (nakonec vyhrály všechny zápasy).

TJ Svitavy B - Sl. Mor. Třebová 2:1 (19,-19,8); Bylo to vyrovnané utkání - v 1. setu jsme hře velely my, v druhém soupeřky. Rozhodl až tie-break, ve kterém jsme byly přesvědčivě lepší. Ve srovnání s 1. zápasem se děvčata opravdu zlepšily - ve všech činnostech. Jen servis byl "jó a né" - jako na houpačce. Výhra potěšila, tak i na úsměvy došlo!

TJ Svitavy - VK Litomyšl "B" 2:0 (20,20); Výkon byl zase o něco lepší, dokonce jsme si odpustily šňůry nevynucených chyb, které nás hlavně v 1. utkání tak srážely. V obraně byl pořádek, dařily se i pěkné útočné akce. Téměř pořád jsme vedly - až jsme se dovedly k zasloužené výhře.

Celkové pořadí: 1. TJ Žichlínek, 2. TJ Svitavy "B", 3. VK Litomyšl "B", 4. Sl. Moravská Třebová. Semifinálový turnaj se uskuteční 25. února ve Chvaleticích, zúčastní se 9 družstev (2.-4. ze tří základních skupin) a do finále postoupí týmy na 1. a 2. místě.

Sestava: Lucka Šimková a Denča Andrlíková (N), Dalina Urbánková a Kamila Zmeškalová (B), Anežka Kovářová a  Natka Říhová (S), střídaly - nikdo.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll