Ženy "B": Body zase jen pro soupeřky

V sobotu pokračovala KP dvojka 5. a 6. kolem. Hrály jsme doma a bylo přímo parádní volejbalové počasí. Sluníčko, teplo, krásně se zbarvující ploty kolem kurtů, dobrá káva , dokonce i kaléšek pro trenérku odkudsi Jaruna Anička vydolovala, .... No jen ještě nějaký bodík by to chtělo, brblala jsem si bokem jen tak pro sebe. Musím přiznat, že fungovalo fakt všechno, jen ty body, což bylo nejpodstatnější, si odvezly soupeřky do Letovic. Tak nevím, nevím ...

TJ Svitavy "B" - Sokol Letovice 1:3 (26,-12,-20,-13); 1:3 (18,-22,-15,-25);  Letovické volejbalistky si přivezly velkou posilu - Kamilu Vykydalovou, vlastně dnes už Ryšavou, která ještě na jaře bojovala s naším áčkem o udržení ligy. A musím říct, že se na výhrách podílela opravdu výrazně. 1. set byl vyrovnaný, žádná bodová šňůra se nekonala, hrál se pěkný ženský "antukový" volejbal. My jsme měly lepší servis, soupeřky nás zase převyšovaly v útoku. Koncovka napínavá, z nejtěsnějšího rozdílu (28:26) jsme se nakonec radovaly my. Místo, abychom v dalším setu ještě přitvrdily, přišla ledová sprcha. Tolik vlastních chyb a hlavně zbytečných, to se jen tak nevidí. Nešlo nic a stav na ukazateli (12:25) to jen dokazuje. Jiskřička naděje svitla ve 3. setu, jenže v koncovce jsme na rozdíl od soupeřek míče nepoložily. V závěrečném setu už nebylo ani soustředění, k nedůraznému útoku jsme přidaly špatnou obranu v poli. Letovice vyhrály zaslouženě.

V druhém utkání jsem dlouho věřila, že strhneme vítězství na naši stranu. První set jsme vyhrály s přehledem, nedělaly jsme chyby, nebylo co řešit. Koncovku 2. setu rozhodly naše zkažené servisy, i když jinak byl servis naší největší zbraní.  Od vyrovnaného stavu 13:14 ve 3. setu jsme daly 2 body, zato soupeřky 11!!! Co k tomu dodat? Překvapivě jsme ale ještě v posledním setu zabojovaly. Už jsem viděla tie-break, jenže místo útoku jsme v závěru dvakrát poslaly míč zadarmo. Zato nás letovické hráčky potrestaly, sbalily čtyři body a odjely. Na tabulku se ani nemůžu podívat, ale utěšuju se, že soutěž je na samém začátku. Je to jen a jen na děvčatech. Pro zlepšení nálady si na závěr prohlédněte pěkné fotky, které nám přišel udělat J. Švihel - díky za ně!!!

Složení družstva: L. Šimková (N), D. Andrlíková (N), Š. Holasová (U,B), M. Urbánková (B), K. Zmeškalová (B), A. Kovářová a K. Šimková (S);