Ženy "B": Krásný nervák s dobrým koncem

Hledala jsem pracovní náplň na volný víkend (třeba mytí oken, pletí zahradky,  vzdělávání kocoura Taxíka, ...) a vymyslela jsem to, myslím, parádně. Sobota dopoledne mistráky ženského béčka, odpoledne kontrola Jarunního turnaje v Radiměři, neděle odpoledne podpora chlapského nároďáku v Liberci. Věřte, nevěřte, v neděli kolem půlnoci jsem byla z té víkendové dřiny úplně hotová!!! Ale co bylo z bohatého programu nejlepší??? Tentokrát opravdu druhý sobotní mistrák našeho ženského - přesněji holčičího béčka. Opravdu!!!

TJ Svitavy "B" -  VK Litomyšl "A" 0 : 3 (-16,-24,-9);  3 : 2 (23,-16,-19,18,11); Když jsem posledně psala, že omlazujeme, tak v sobotu to bylo opravdu radikální. Na naší polovině skutečně jen jediná "ženská" - Martina Ješinová, jedna skoro ženská - juniorka Vendy Svobodová (druhá nejstarší!!!), a zbytek volejbalová "drobotina" - kadetky Šimi, Brůža, Zuzka a žákyně Anežka, Kikina a Denča. Vím, že se dá hrát s každým, ale ze sousedního města přijelo opravdu zkušené družstvo z čela tabulky - jenom ženské, s letitými volejbalovými zkušenostmi i z KP I. Růžově jsem to neviděla, ale ... První set byl z naší strany zakřiknutý, děvčata se na hřišti "hledala". Nakonec - byla to zase nová sestava, tedy nesehraná!!! Druhý set, to začala naše "drobotina" vystrkovat růžky, vedly jsme až do úplné koncovky, dokonce i rozdílem sedmi bodů. V závěru však naprostý a skoro nepochopitelný kolaps - osm nevynucených chyb po sobě a radovaly se soupeřky  (26:24). Poslední set už byl jen odvar, poznamenaný zklamáním ze setu druhého. Vítězství Litomyšle bylo zasloužené.

Druhý zápas, to bylo, panečku, dílo!!! Nevím kdo, ale někdo musel do těch našich děvčat nalít živou vodu. Jiné vysvětlení nemám. První set byl vyrovnaný, žádná bodová šňůra, pěkně postupně po jednom, max. po dvou bodech na obou stranách počítadla. Výborně jsme blokovaly, Vendy s Míšou (Brůžou) na středu opravdu kmitaly, Šimi se přidala na pravém kůlu. Set jsme vyhrály a v hlavách se usadil červíček - "dneska by to asi šlo"!!! Druhý a třetí set sice vypadá podle výsledku na jednoznačný průběh, ale ne. Děvčata hrála dobře, hlavně s elánem, doslova s radostí. A to je u nich co říct!!! Chtělo to jen trochu víc chytrosti, odvahy střídat útok s ulívkou, ... Vítězila však zkušenost soupeřek. Kupodivu to děvčata nezlomilo a poslední dva sety byly z naší strany než výborné, výborné, výborné!!! Lucka neměla ani jednou pusu do obloučku (makala, tak na to nebyl čas), Zuzku bylo slyšet celý zápas až na chodbě (prostě nevídané). Martina si asi řekla, že už bylo dost těch lobů a obloučků do pětky a najednou do toho řezala jako repre Mára Novotný (styl mají skoro stejný - letadlo). Vendy byla výbornou kapitánkou, hecovala ostatní od začátku do konce. Brůža odehrála asi svůj nejlepší zápas jak v útoku, tak v zadních pozicích v obraně. A zbývá naše drobotina - žačky. Anežka s Kikinou se na postu smečařky střídaly, jedna byla pořád na placu. Vyrovnaly se s nelehkým úkolem dobře. Až zvládnou líp postavení, bude to ještě lepší. Denča se na plac při tak vypjatém utkání dostala málo, ale i kratší herní zkušenosti se jí budou brzy hodit. Zbývá ještě, abych pochválila diváky, povzbuzovali parádně. Martina Frohdeová navíc blikala foťákem jak o život a paní Svobodová (babička Vendy) se na lavičce tak rozohnila, že jsem myslela, že vlítne na hřiště a dá soupeřkám co proto. Stručně - byl to krásný zápas!!!