Ženy "B": Vyhrál sice lídr tabulky, ale hrály jsme dobře

Podzimní část soutěže jsme zakončily zápasy s dosud nejlepším týmem tabulky, družstvem Letohradu. Potřebovaly jsme utkání předehrát, proto jsme hrály již v pátek 2.10. večer, samozřejmě v tělocvičně. Kromě Brůži, která mohla po hospitalizaci tak akorát otáčet body na ukazateli, jsme měly celé družstvo pohromadě. Čekala jsem, jestli napravíme, co jsme před týdnem zvrtaly v Mor. Třebové. Jo, jo, jo, dojem jsme určitě napravily, děvčata hrála dobře!!!

TJ Svitavy "B" - Orel Letohrad 1:3 (18,-23,-19,-13); 0:3 (-21,-15,-15); S malou tělocvičnou na Riegrovce se musely vypořádat oba týmy. Po krásném počasí v září, kdy bylo na antukových kurtech na všechny strany na dobíhání a zachraňování míčů místa habaděj, byla najednou metr za lajnou zeď. Ale podmínky pro všechny stejné, tak co.  1. utkání: První set jsme vyhrály a byla radost se na "holky" dívat. Celkem 16x jsme dopravily míč na palubovku soupeřek, z toho 6x jsme úspěšně smečovaly, 3x ulily, 2x blokem vrátily na zem, daly 3 esa a 2x zakončily umístěným lobem. I v druhém setu jsme pokračovaly výborně, položily jsme dokonce 17 míčů. Ale soupeřky už neudělaly tolik chyb a v infarktové koncovce měly více štěstí. Troufám si tvrdit, že právě tato koncovka rozhodla o osudu prvního utkání. Naše děvčata nevydržela v takovém nasazení až do konce zápasu, převahu získávaly postupně soupeřky. Dobře zpracovávaly první míče, útočily tvrdě, stále častěji nad našimi bloky a my jsme dělaly víc chyb. Čtvrtý set už byl v jejich réžii. 2. utkání: Hrály jsme na dvě nahrávačky a zase - první set byl hodně dobrý. Zazářila Wendy, když nás dvěma útoky ze zadní pozice a třemi esy poslala do pětibodového vedení 13:8. a dobře nabudila.  Vlastními nevynucenými chybami jsme však vedení promarnily. Chyb na naší straně vůbec přibývalo, začala převažovat obrana. To ale na soupeřky nestačilo, naopak jejich útočné "chutě" narůstaly. Vyhrály nakonec zcela zaslouženě, 1. místo v tabulce jim sluší. V podzimní části nebylo v soutěži lepšího týmu.

Hrály: Šimi a Helča - N, Natka a Marťa - S, Holy - U, Wendy a Kamča - B, Zuzka - L. Hodnocení: Ačkoliv jsme prohrály, chválím, zvláště za první zápas a první set druhého. Hrát dobře ale musíme vydržet i deset setů, ne jen dva, tři. Tak uvidíme na jaře, ne?

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/851', '', '172.20.0.29', 0, 'fmronr6sengiab03ukl8p6fl167hb8l8', 0, 1713617820) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174