Ženy "B": Zatíženy čtyřmi prohrami

Ženské béčko odehrálo v minulých dnech (12. a 18.9.) další dvě soutěžní kola, ale bohužel, všechny body si nechaly soupeřky. Protože bylo se soustředěními a zápasy našich a kanadských volejbalistů v našem městě plno práce, vracím se k oběma kolům jejich soutěže až teď, najednou.

TJ Svitavy "B" - VK Litomyšl 0:3 (-16,-21,-15); 0:3 (-11,-12,-16); Hned první míče naznačily, že to nebudeme mít jednoduché. Přijely vesměs známé volejbalové harcovnice, zkušený tým, parta "bab", které si podle mě volejbal a celou soutěž náležitě užívají. Možná se pletu, ale působí tak, vypadá to tak. Sem tam odskočí z hřiště zkontrolovat potomky, mezi zápasy jim jedou pusy jako šlejfířkám, když nemůžou chytit druhý dech, tak se prostřídají. Z lavičky je dirigovala trenérka hned dvěma berlemi, tak se nedivím, že jim to na hřišti klapalo. To my jsme tentokrát, až na výjimky, postrádaly bojovnost, O body jsme se nepraly, do loňského výkonu proti stejným soupeřkám to mělo hóóódně daleko. Jeden by se hádal, které družstvo je mladší a které starší - alespoň podle elánu a chuti do hry! Stručně a krátce - vyhrály lepší. Sestava: Kamča Zmeškalová, Helča Sobolová, Marťa Ješinová, Lucka Šimková, Anežka Kovářová, Denča Andrlíková, Kikina Šimková

Slovan Moravská Třebová - TJ Svitavy "B" 3:1 (11,17,-19,22); 3:2 (-17,-23,17,16,9); Vyhověly jsme Třebové s termínem a myslím, že jsme za to "zaplatily". Příště si tu horlivou vstřícnost sakra rozmyslím. Jely jsme v sedmi hráčkách - bez Vendy (příprava áčka), Šárky a Brůži (zdravotně tzv. na hromadě), bez Kikiny (s Lanškrounem na kvaldě - F), bez Oli, Mirky a Daliny (prostě nemohly). Zaskočilo mě, že nastoupila Monča Šařecová, předpokládala jsem, že se stejně jako Vendy nakonec bude připravovat s áčkem. První sety jsme hrály špatně v obraně - přilepené k podlaze - obrazně řečeno - co k nám přes síť přeletělo, to nám spadlo na zem. Ve třetím setu jako by na hřišti byly úplně jiné hráčky - bojovnost, obětavost, hezká hra, vedení 20:10. Jen jsem pochválila, hned to bylo "jen" 20:18. Set jsme k vítězství dotáhly, ale ve čtvrtém už to bylo zase "ve starých kolejích" - prohra 1:3. Druhý zápas jsme vydržely dobře hrát první dva sety. Míče jsme z útoků pokládaly, v obraně nezmatkovaly - výsledek se dostavil - vedení 2:0 - pěkná a pohledná hra. Ve třetím setu jsme šanci dotáhnout utkání k výhře promarnily, ve čtvrtém jsme se - nesportovně a neslušně řečeno - doslova "podělaly". Tie-break už nic nezměnil. Škoda, mrzí mě to ještě dnes!  Bez ztráty bodu jsou na čele tabulky Litomyšl, Žamberk a Mor. Třebová, nám patří průběžná pátá příčka. Sestava: Kamča, Helča, Martina, Lucka, Anežka, Denča, Zuzka (Odvárková);