Ženy "B": Zkušenosti soupeřek měly navrch

Průpovídka dědy Komárka - chčie a chčie a chčie .... byla v sobotu zase na místě. Nakonec, platí celý květen, tak proč by to mělo být jiné právě v sobotu, když jsme hrály doma. Normálně bych napsala, že už mám z počasí depku a jde mi na nervy, ale kde prý žiju, tak se to teď neříká, byla bych aut.  Abych byla in, musím napsat, že jsem meteosenzitivní jedinec. Tak jsem, no a co? Aspoň první zápas jsme přece jen stihly odehrát venku, pak už nám byla Riegrovka zase dobrá, skončily jsme tam. Litomyšlská "děvčata" (= zkušené volejbalové harcovnice, které si dnes volejbal doslova užívají a hýčkají) přijela v pohodě, kromě balónů měly taky kočárek s miminem, plinky, ...  Přestávky mezi sety vyplňovaly kojením a přebalováním, střídaly podle toho, jak chtěly děti, ne podle toho, co "potřebovalo" hřiště.

TJ Svitavy "B" - VK Litomyšl "B" 2:3 (-17,27,22,-17,-9); 1:3 (24,-11,-17,-22); 1. utkání: První set jsme prohrály, protože jsme skoro neútočily a taky neblokovaly. Prostřídaly jsme, začaly hrát na na dvě nahrávačky. Taky jsme přidaly na servisu a zrodil se dramatický set s infarktovou koncovkou - naštěstí se šťastným koncem pro nás 29:27. Vyhrály jsme i další set, smeče končily na antuce a nebylo co řešit. Čtvrtý set vše vyřešil, bohužel v náš neprospěch. Nejdřív to šlo skoro jako na drátku, ale pak se do nás pustila ... servisem, nasázela jich šest a bylo vymalováno. Už jsme se z toho nevzpamatovaly a tie-break byl celkem jasný - pro Litomyšl. 2. utkání: Před deštěm jsme musely utéct do tělocvičny. Zase jsme sestavu trochu pozměnily. Vlítly jsme do hry jako tornáda - 5:0, ale elán vydržel jen chvíli. Soupeřky dotahovaly, v koncovce již vedly 22:17. Šárku to asi notně naštvalo a ejhle, začala smečovat jako o život. Set rozhodla - poslední čtyři smeče "posadila" pěkně přímo na parkety - 26:24. Zbývající sety už byly jen "slabý odvar". Soupeřky nás válcovaly servisem, hlavně v druhém setu. Nebyly jsme schopné míče pokládat. Byla to veliká škoda. Jen o trochu jistější a vyrovnanější výkon nás mohl určitě posunout alespoň k jedné výhře. Pochvalu za výkon v obou utkáních si zaslouží Zuzka - z jejích nahrávakse toho rozhodně dalo udělat víc. No a v útoku překvapila (v druhém zápase) Šárka. Ovšem ty její taneční kreace v obraně, to se někdy nedá vydržet, ty stojí za to! Hrály: Wendy, Brůža, Zuzka, Marťa, Kamča, Šárka, Šimi, Kikina, Denča a Anežka.