Ženy "A": Hráčky na palubovce, lavička, diváci - o důležité body se zasloužili všichni

V sobotu jsme odehrály opravdu důležité zápasy. Slibovala jsem, že tu naši "volejbalovou mašinu" pořádně promažeme, ale - znáte to: chřipka zabušila hned na několikatery vrata, pracovní povinnosti ignorují čas vždycky, když je to nejmíň vhodné, a plačící mimina na dálku taky nezhypnotizujete. Navzdory všemu, v sobotu nás bylo "na značkách" jedenáct!!! Skoro jsem se nemohla dopočítat. I Hana Pachovská v Anglii usoudila, že na nás musí dohlídnout, tak raději sedla a Pavlem do letadla a přiletěli. Co kdyby bylo potřeba, že??? Naštěstí nebylo, protože:

TJ Svitavy - VŠB TU Ostrava 3 : 0 (16,21,12); 3 : 1 (24,-24,17,17);                                    1. utkání: Musely jsme "jen trošičku" pozměnit sestavu, protože chřipka byla opravdu ve střehu a vyhlížela si své oběti. Proti momentálním zvyklostem se tak ocitla Káťa Bláhová zase po delší době na bloku, Martina Frohdeová začala na smeči a Monča Šařecová na účku. Po váhavém začátku jsme bodově ujely na 13:7 (šňůra 6 bodů) - servisem útočila Katka Sezemská, na síti Renata Jelínková. Soupeřkám jsme pak připravily ještě překvapení dvojstřídáním - na nahrávku šla P. Němečková, sako posílila O. Pachovská. A že jim to šlo, to určitě všichni potvrdí. Druhý set jsme zabraly hned od začátku. Vedly jsme s přehledem již 10:3, když se nám "mašina" zase zasekla. Špatné příjmy, po nich nahrávky hodně nacpané na síť (lahůdka pro bloky soupeřek) a hned jsme prohrávaly 10:11. A způsobila to v podstatě jediná ostravská hráčka, univerzálka Procházková (č. 8) svým servisem (8 bodů!). Diváky to pořádně naštvalo, tak se do toho pustili s námi - nebo za nás? Prostředek setu byl vyrovnaný, únik v koncovce zařídily hlavně Renča Odvárková nevyzpytatelným servisem (= každý pes, jiná ves) a Káťa Bláhová na bloku. Třetí set byl jednoznačný, náš. Soupeřky uhrály pouze dvanáct bodů.

2. utkání: Ostravské vysokoškolačky neměly co ztratit, mohly jen získat. Taky změnily nahravačku , přišla Matějová (č.11), a to je hodně zvedlo. Od začátku tahanice o jednotlivé body, soupeřky byly pořád o nějaký bodík nad námi. Kazily jsme na servisu a obranu jsme měly neuspořádanou. Tajmy, střídání - už už to vypadalo na zvrat - srovnaly jsme na 15:15. Ale jako v prvním zápase zaútočila servisem Procházková (č. 8), bylo to rázem 15:20. Naše letošní libero, Vendula Svobodová, už na příjmu a v obraně ví, jak na to, ale tady jen kroutila hlavou. A teď konečně zase pochvala za koncovku. R. Odvárková "zakvedlala" (to říká synek Máza Sezem) servisem, v útoku i v obraně jsme v podstatě hrály bez chyby - stav 23:23, 24:24, až konečně 26:24. Téměř celý set jsme prohrávaly, až koncovka nám vyšla. Druhý set? Vedly jsme rozdílem třídy - postupně 13:6, 17:11, 21:14 - Martina Frohdeová řádila na síti jak černá ruka, v obraně to fungovalo, Monča Šařecová našla u soupeřek volné místečko po lajně, tak toho využívala. Klidně jsem seděla na lavičce, taky co by se mohlo stát, ne? Nikdy pořádně nevím, kdo je za mnou v hledišti, tak teď jsem dokonce rozeznávala hlasy všech Jirků, Luďka, Standy, Brendy a koho ještě. Vedly jsme 23:18, na palubovce nám to šlo, jenže na servis u soupeřek se chystala - no kdo? Procházková - č.8. A zase nám dala co proto - 23:23. Koncovku jsme tentokrát nezachránily, omluvit se to nedá ničím. Už v přípravce děcka vědí, že set končí, až soupeřům nasázíte aspoň 25 bodů, a hrát se musí do samotného konce! Zbývající dva sety jsme už hrály pozorně, na dramatické koncovky nedošlo, překvapení jsme nedopustily. Výborné zápasy odehrála Martina Frohdeová, velkou posilou byla všechna dvojstřídání (Pavlína na náhru, Oli na síť). Vítězné body jsme si zasloužily.

Sestava: R. Odvárková - P. Němečková, R. Jelínková, M. Frohdeová, K. Sezemská, K. Bláhová, M. Šařecová - O. Pachovská, V. Svobodová; L. Šimková, H. Pachovská

Krásné fotky jsou od synka Mázy (Sezem) - už jsi skoro profík. Budu Ti říkat Sidorjak II.!

Foto 1: Tak která? A na koho se Káťa mračí - na míč, nebo snad na Vendy???

Foto 2: Renata + Katka na bloku a ostravská "osmička", co nám tak zatápěla servisem

Foto 3: Renata v akci, ve střehu Katka s Mončou