Ženy "A": Konečně 2 výhry a ještě k tomu 3:0, 3:0

Konečně jsou 2 vítězství a 4 body naše. Bylo jasné, že to nebudou lehké zápasy. Hráčky DDM Brno i my jsme potřebovaly zvítězit, abychom se odpoutaly od konce tabulky. Naštěstí se to podařilo nám. Měla jsem kompletní sestavu a tak se dalo využít všech možných střídání. Chci poděkovat všem hráčkám, ať byly více či méně na hřišti, i všem volejbalovým nadšencům, kteří nás přišli podpořit, protože je to vítězství nás všech.  Naopak se musí podotknout, že DDM Brno přijelo oslabené o několik hráček a odveta v Brně bude jistě dost těžká.

Na oba zápasy jsem měla dvanáct hráček: Anna Bartošová, Jana Bláhová,  Kateřina Bláhová, Martina Fröhdeová, Kateřina Jiskrová,  Olga Pachovská, Sabina Roubalová, Kateřina Sezemská, Vendula Svobodová,  Monika Šařecová, Vendula Šepsová a  Kamila Vykydalová.
Chyběla: Hana Pachovská - pracovně v zahraničí.

1. utkání: TJ Svitavy - TJ DDM Brno 3:0 (25:23, 25:16, 25:15) základní sestava: Jana Bláhová  (Anna Bartošová), Kateřina Bláhová, Martina  Fröhdeová (Monika Šařecová) , Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Olga Pachovská), Kamila Vykydalová , libero Vendula Svobodová.
Rozcvičování bylo opět dost nevýrazné, jako by se ani jednomu družstvu do hry moc nechtělo. Smečovalo se o pásku nebo balón vůbec nepřeletěl, též nervozita pracovala na obou stranách.
Tak to pokračovalo i na začátku zápasu, který byl dost nervózní a vyrovnaný.  Žádné družstvo si nevytvořilo bodový náskok a byla z toho pěkná přetahovaná, kterou jsme naštěstí těsně vybojovaly a zvítězily po 27 minutách 25:22.
Výhra v prvním setu nás uklidnila a soupeře trochu rozhodila. Druhý a třetí set byl zcela pod naší taktovkou. Sehrály jsme několik pěkných útočných kombinací. V některých momentech jsme drtily soupeře blokem, dokonce jsme konečně i lépe servírovaly,  přesto jsme se opět nevyhnuly ,,šňůrám laciných bodů“od soupeře.

2. utkání: TJ Svitavy -  TJ DDM Brno 3:0 (26:24, 25:14, 26:24) základní sestava: Anna Bartošová, Kateřina Bláhová, Martina  Fröhdeová (Monika Šařecová) , Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Olga Pachovská), Kamila Vykydalová , libero Vendula Svobodová.
Do druhého zápasu vletěly brněnské volejbalistky s velikým odhodláním a bylo vidět, že nám zápas jen tak lehce nedají. Bojovalo se o každý míč a první set byl opět velmi vyrovnaný. Naštěstí jsme ho po velkém boji a pár hezkých akcích v útoku a na bloku opět obrátily v náš prospěch. Druhý set jsme lehce vyhrály a tak trochu usnuly na vavřínech. Ve třetím setu už to vypadalo, že ho nezvládneme dotáhnout do vítězného konce, ale velká bojovnost až do konce zápasu rozdrtila brněnské družstvo a my jsme poprvé v letošní sezóně hrály bez ztráty setu.
Musím pochválit hráčky, které každý set nastupovaly k dvojitému střídání na posílení bloku a útoku na síti.  Proti loňskému roku je toto střídání velmi úspěšné, asi si hráčky konečně zvykly. Olga Pachovská velmi dobře blokovala na síti a Sabina Roubalová dala i nějaké ,,eso“, či znepříjemnila soupeřovi hru svým podáním. Již druhé dvojkolo hraje velmi dobře Monika Šařecová, která střídáním tvrdých a technických útoků a velmi pěknou hrou v poli boduje v náš prospěch. Samozřejmě stále zapomínám pochválit stálice svitavského volejbalu Kateřinu Bláhovou a Kateřinu Sezemskou, bez kterých by to ani nešlo. Také ty předvedly velmi vyrovnanou hru v obou zápasech ve všech herních činnostech.

Příští sobotu jedeme do Frýdku Místku, kde nás čeká opět těžký soupeř z čela tabulky. Loňskou bilanci zápasů máme 4:0 v náš neprospěch, takže bychom rády překvapily. Budou nám chybět sestry Olga a Hana Pachovské.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/1511', '', '172.20.0.29', 0, 'u25qteflo8lj4jiqs0uok3pojl4b8ikf', 0, 1713560676) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174