Ženy "A": Mašina se nám zasekla

Jak říkají naši volejbaloví chlapi – ty naše mašiny (= družstva) buď jedou, nebo jsou zaseknuté a potřebují roztlačit, popohnat, postrčit, … Tak ta naše mašina se teď zasekla. Jak jinak si vysvětlit, že jsme v sobotu na DDM v Brně zase nedokázaly dotáhnout do úspěšného konce hodně dobře rozehraný zápas???

DDM Brno – TJ Svitavy 3 : 2 (-18, -23, 15, 20, 11); 3 : 0 (22, 17, 23)                                  1. utkání: Nastoupily jsme odhodlaně a s chutí do hry, celkem rychle jsme získaly slušný bodový odstup (11:7). Příjmy dobré, útok pestrý, čtyři body získané blokem – a bylo to 23:14. Domácí ještě získaly v závěru po naších chybách v obraně čtyři body, ale set jsme uhrály s přehledem. Po vyrovnaném začátku druhého setu jsme v dlouhých výměnách míče v útoku nesložily, do vedení se dostaly domácí. Teprve v dramatické koncovce jsme strhly vítězství na svoji stranu, za stavu 20:23 jsme po bezchybné hře otočily na konečných 25:23. Takto získaná koncovka nás měla posílit, ale nebylo to poznat. Převahu jsme – už poněkolikáté – ve třetím setu nezúročily. Naopak to byly domácí, kdo postupně získával na jistotě, sebevědomí. Obuly se do servisu a nám začal dělat příjem čím dál větší potíže. Při nízkém stropu s trubkovými konstrukcemi nebylo navíc moc prostoru na opravu, nápravu. Po nepřesném příjmu nebyl ani útok, obrana domácích byla pozorná a jistá. Sadu jsme ztratily s velkým bodovým rozdílem. Další set jsme začaly dobře. V útoku jsme střídaly smeče s ulívkami a to na domácí platilo. Vedly jsme 7:3 a věřila jsem, že to udržíme. Pak jsme se ale začaly „propadat“, hrály jsme špatně v obraně, v útoku, ... Domácím jsme usnadnily hru v obraně (po špatných příjmech nebyl náš útok dostatečně razantní, tvrdý) a dovolily jsme jim rozehrát útok z přistřelených nahrávek do kůlů. Na problém bylo zaděláno. Celý tie-break už jsme tahaly za kratší konec, nedokázaly jsme se vyburcovat k agresívnější hře, neměly jsme v té chvíli hráčku, která by ostatní strhla.

2. utkání: Zklamání z prvního utkání bylo veliké, vyhnat z hlav se nám ho úplně nepodařilo. První set byl zcela vyrovnaný, větší část jsme byly v těsném vedení – naposledy 21:19. Set rozhodla v úplném závěru brněnská hráčka Chybová třemi servisy, které jsme nezpracovaly. Byl to vůbec set zkažených servisů. Obě družstva se snažila více riskovat, zkazily jsme 4, soupeřky dokonce 6. Nevydařená koncovka nás samozřejmě na nohy nepostavila. Domácí dál tlačily razantním servisem, v obraně hrály jako o život. Dostaly se do naprosté herní pohody, dařilo se jim, na co sáhly, naopak naše hra postrádala jiskru. Do bodové šňůry jsme se v druhém setu nedostaly, náskok domácích jsme urputně vybojovanými míči jen korigovaly. Také v posledním setu jsme byly neustále pod tlakem, od začátku jsme dotahovaly. Poslední šanci jsme měly, když jsme srovnaly na 23:23, ale nevyužily jsme jí. Obrovská radost nakonec vypukla na domácí polovině tělocvičny.

Sestava: R. Odvárková, O. Pachovská,K. Sezemská, R. Jelínková , K. Bláhová, M. Frohdeová, V. Svobodová, P. Němečková, M. Šařecová, L. Šimková

Nakonec!!! Tento týden promažeme v mašině všechna kolečka a v sobotu (14.2.) uděláme v naší hale všechno pro to, aby se nám mašinka zase pěkně rozjela. Přijďte nám pomoct mašinu roztlačit, každý hlas bude dobrý. V neděli pak přijdeme samozřejmě postrkovat chlapskou mašinu - naštěstí už rozjetou.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/490', '', '172.20.0.29', 0, 'buv5er6ubugq8g6o1jgloq3k6q3f5nr4', 0, 1714159890) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174