Ženy "A": Minule zkouška, která nevyšla...a tentokrát reparát, který vyšel jen napůl...

Že je to v Křenovicích vždy těžké, jsme věděly předem, a proto jsme se na to celý týden připravovaly, ale i to bylo málo.  Vše začalo  už cestou  tím,  že jsme vyjely sice dost brzy, přesto jsme nabraly zastávkou přes Brno zpoždění, které se zvyšovalo tím, že tři kilometry před Křenovicemi  byly mosty moc nízké pro náš luxusní velký autobus, a tak jsme hledaly cestu,  jak se vůbec do Křenovic dostaneme. Poslední verze přes Slavkov byla úspěšná, do Křenovic jsme však dorazily v momentě, kdy jsme měly nastupovat k rozcvičení.  Některé hráčky byly v pohodě, některé to vyprovokovalo ke střevním potížím, takže již před začátkem zápasu bylo o vzrušení postaráno.

Na oba zápasy jsem měla deset hráček: Anna Bartošová, Kateřina Bláhová, Martina Fröhdeová, Sabina Roubalová, Kateřina Sezemská, Vendula Svobodová,  Monika Šařecová, Vendula Šepsová, Kateřina Jiskrová a Kamila Vykydalová .
Chyběla:  Olga Šauerová- konference, Hana Pachovská a Jana Bláhová - zranění.

1. utkání: TJ Sokol Křenovice - TJ Svitavy  1:3 ( 23:25, 25:21, 25:27, 13:25 ) základní sestava: Anna Bartošová, Kateřina Bláhová, Martina  Fröhdeová (Kateřina Jiskrová), Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Vendula Svobodová), Kamila Vykydalová, libero Monika Šařecová.

Rozcvičení napovídalo, že by to neměl být nějak těžký zápas, avšak v Křenovicích je vše jen zdánlivé. Svitavské hráčky byly důraznější a vypadalo to, že bychom mohly soupeře celkem rychle rozmést. Křenovice dost omladily hráčský kádr a spojily tím mládí se zkušenostmi celkem úspěšně. Zápas jsme začaly velmi rozmanitou hrou na síti i v obraně a vypadalo to velice slibně v náš prospěch, avšak Křenovice zlepšily obranu a svitavské hráčky měly najednou problém položit balón. Přesto jsme první set uhrály v náš prospěch. Druhý set byl zcela v režii křenovických hráček, nám se totiž nedařilo vůbec nic. Hráčky byly jako vyměněné spousta chyb, které hromadily jedna po druhé. Naštěstí se to ve třetím setu opět obrátilo a hrály jsme rychlou kombinační hru, která na Křenovice platila.  Ke konci setu však opět začaly docházet síly a jen zázrakem a
pevnou vůlí jsme jej uhrály. A snad i proto byl pak poslední set zcela v naší režii.

2. utkání:
TJ Sokol Křenovice - TJ Svitavy   3:2 ( 13:25, 25:17, 13:25,25:23, 15:11) základní sestava: Anna Bartošová, Kateřina Bláhová, Martina  Fröhdeová , Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Vendula Svobodová), Kamila Vykydalová, libero Monika Šařecová.

Do druhého zápasu se vlítlo s velkým nadšením a holky hrály první set snad nejlepší volejbal v této sezóně, avšak po změně stran to bylo zcela naopak. A já jsem si marně lámala hlavu „PROČ?“. Naštěstí jsme třetí set opět hrály velmi pohledný útočný i obranný volejbal, tak to bylo i ve čtvrtém setu do stavu 21:18 v náš prospěch a pak BUM A PRÁSK a byl konec všeho, na co jsme jen sáhly. Hráčky nepoložily 10 míčů za sebou, jestliže počítáme i tie-break a Křenovice se tak rozjely, že už bylo všechno snažení o vrácení se do zápasu marné. Ve čtvrtém setu, kdy nás to asi bolelo nejvíce, pomohly domácím dvěma body i rozhodčí, ale nemůžeme se vymlouvat na ně. Bohužel je to jen a jen naše chyba a je třeba se zamyslet, proč nejsme schopné téměř vyhrané sety dotáhnout do vítězného konce, což se poslední dobou stává velmi často.