Ženy "A": Naše mašina dojela do další stanice - a připsaly jsme + 6 bodů

V sobotu jsme se netradičně vydaly na cestu do Dolního Újezda až na 11.00. Střídaly jsme se totiž s našimi kadetkami (staršími žákyněmi), kterým tímto děkujeme za podporu a fandění a gratulujeme k výhře!!

1. zápas: TJ Sokol Dolní Újezd - TJ Svitavy A 0:3 (-19, -18, -25). Sestava: Lucka Šimková, Janča Bláhová, Káťa Kroulíková, Wendy Svobodová, Anička Bartošová, Kája Maděrová, Móňa Šařecová. Zápasy v Dolním Újezdě jsou vždy náročné, a to především na psychiku. Nejen díky panu rozhodčímu. Hned při rozcvičování jsme byly upozorněny, že na nástup a zahájení musíme naklusat s dresy zastrčenými v trenkách. Do prvního setu jsme šly posilněné, ale již v prvních výměnám Drahoš odpískal špatné postavení a my se jen bály, co přijde dál. Ale tentokrát jsme byly mile překvapené, až na pár sporných míčů a díky fair play soupeřek nebylo proč se rozčilovat. Soupeřky se hned na začátku setu dostaly do výrazného vedení, ale my se brzy vzpamatovaly a začaly hrát naši hru a set dotáhly jednoznačně do vítězného konce. Díky tvrdému servisu a výborné hře v poli probíhal druhý set obdobně, a tak se mohlo zdát, že to bude jednoznačné. Jenže třetí set se táhl až do koncovky, chyby na příjmu, v poli, Kájiny dělové útoky končily na rukách soupeřek a ty si jen „suše“ přihrávaly. Psychicky jsme se ale projevily jako ty odolnější a vyhrály nejtěsnějším rozdílem 27:25.

2. zápas: TJ Sokol Dolní Újezd - TJ Svitavy A 1:3 (-20, 23, -26, -19). Sestava: Renča Odvárková, Janča Bláhová (Lucka Šimková), Káťa Kroulíková, Wendy Svobodová, Anička Bartošová, Kája Maděrová, Móňa Šařecová. Druhý zápas již tak jednoznačný nebyl, i když se to podle skóre může zdát. Soupeřky tlačily tvrdým plachtícím servisem a některé výměny se zdály až nekonečné. My jsme naopak na servisu trochu polevily. Nejvíce chyb přišlo v druhém setu, kdy jsme v koncovce prohrávaly o 7 bodů, Lucka nám dala ještě naději, když na servisu předvedla 5 přímých bodů a snížila náskok, ale nebyly jsme schopny toho využít a set nakonec prohrály 23:25. V dalším dění jsme měly krásný náskok, ale pak přišlo několik chyb na příjmu i na síti, bodový rozdíl byl ten tam. Set dospěl do „infarktové“ koncovky, kterou jsme zvládly lépe, a set vyhrály. V posledním setu jsme si udržely vedení a dokončily celý zápas.

Ráda bych Vás pozvala na další 2 utkání na domácí půdě. Již tuto sobotu proti VO TJ Lanškrounu B a hned následující sobotu proti TJ Sokol Letovicím. Tentokrát zdraví Janča Bláhová