Ženy "A": Návrat na 3.místo

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ - TJ SVITAVY 1:3, 2:3

Netradičně v neděli jsme pro další body vyrazily do České Třebové. Soupeřkám se v letošním ročníku zatím moc nedaří, vyhrály dosud 4 zápasy (z toho dvakrát s posledním Lanškrounem) a v průběžné tabulce jsou na předposledním 9. místě.

Původně jsme měly mít výhodu domácího prostředí, ale vzhledem k okolnostem se zápasy přeložily. Termín domácího utkání se Třebovou ještě stále není jistý. Dohodnutý termín 22. března 2008 ještě soupeřky chtějí kvůli svatbě jedné z hráček změnit na sobotu 8. března. Konečné datum s předstihem sdělíme na webových stránkách, výlepových plochách a nástěnce.

 

Sestava: Bláhová K., Jelínková R., Němečková, Pachovská H., Pachovská O., Odvárková, Sezemská K., Brůžičková M., Šimková L., libero Bláhová J.

 

1. utkání

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ - TJ SVITAVY 1:3 (23, -22, -21, -19)

Blízkost konání zápasů přilákala naše fanoušky i do České Třebové. Co do počtu jich bylo s domácími vyrovnaně, ale v hlasitosti vyhráli naši na celé čáře a to především díky vytrvalosti bubeníků. Za přízeň děkujeme a věříme, že vydržíte!!!

V základní sestavě na smeči nastoupila Renata Jelínková s Hankou Pachovskou, na bloku Katka Sezemská a Oli Pachovská, na účku (nezvykle) Katka Bláhová a na náhře Pavlína Němečková. Vstup do zápasu byl z naší strany velmi vlažný, nechaly jsme soupeřky vyniknout na servise i v útoku. Domácí nám odskočily až na 17:10, na nahrávce a zároveň k síti vystřídala Renata Odvárková. Zlepšenou obrannou hrou a těžkým servisem (Renata Jelínková) jsme dosud bezchybné soupeřky znejistily. Již nebyly bezchybné, nám se naopak začalo dařit. Stav setu jsme vyrovnaly (20:20). Do pole se na náhru vrátila místo Renaty Pavlína. Ve vyrovnané koncovce méně chybovaly domácí a sadu nejtěsnějším rozdílem získaly. V dalších setech se vždy opakovaly bodové šńůry domácích, které vznikaly po přímých bodech ze servisu a také po našich hrubých chybách (nedorozumění v poli, zkažené servisy). Těžko se nám bránila domácí Benešová, která svou razancí výrazně převyšovala své spoluhráčky. Její zkušenosti z extraligového Olympu byly znát. Chytrými ulívkami do středu nás také zlobila nahrávačka domácích. Díky výborné útočné práci obou našich smečařek, zlepšenému bloku a obětavou hrou v poli jsme však sety dokázaly i přes počáteční bodové ztráty získat.

 

2. utkání

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ - TJ SVITAVY 2:3 (20, 26, -16, -17, -7)

V obměněné základní sestavě na univerzálu s Renatou Odvárkovou a na bloku s Katkou Bláhovou (namísto OliOli) jsme si opět neuhlídaly začátek zápasu a nechaly domácím náskok 7:1. Tentokrát si soupeřky si bodový odstup zkušeně pohlídaly a set si nenechaly vzít. Ve druhém dějství se konalo pořádné drama, ačkoliv jsme v průběhu sady stále vedly, v koncovce se nám soupeřky přiblížily a nakonec vítězství po třech našich neproměněných setbolech obrátily ve svůj prospěch hned z prvního setbolu. To bylo však z jejich strany vše. V následujících setech do té doby maximálně vytížená univerzálka Benešová ztratila svou jistotu a razanci a ostatní domácí hráčky ji nedokázaly nahradit (možná i proto, že od své nahrávačky nedostaly „důvěru“). Naopak naše útoky končily úspěšně na palubovce hostitelek. Na síti jsme v důležitých momentech posilovaly blok (OliOli místo Pavlíny), což bylo opravdu znát. Pohlídaly jsme si chytré ulívky, přestaly chybovat na servise a zápas jednoznačným způsobem dotáhly do vítězného konce.

Poslední utkání v podzimní části sehrajeme tuto sobotu na horké půdě výborné Litovle.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll