Ženy "A": Nejdřív 7:5, pak 9:19, nakonec 26:24! Kdo to má vydržet?

Sobota nám, panečku, zase dala pořádně zabrat. V tabulce je pořádná tlačenice, na dvou bodech je navěšeno celkem pět družstev. Do konce soutěže už jen tři kola a rozuzlení zatím nikde.

S Prostějovem jsme na podzim doma sice dvakrát vyhrály, ale je to nepříjemný soupeř, na jejich palubovku jsme moc dobré vzpomínky z loňska neměly (zranění, prohry, ...). Náš pan řidič se hned u pojišťovny ptal, jestli jede ta slečna, co zná vždycky dokonale cestu. Jenže slečna Renča Odvárková nejela a ani buzolu nám nepůjčila, natož mapy. Znervózněl, ale vzápětí vytáhl tu "babu v krabičce", usmál se a vyrazili jsme. Tu "babu v krabičce" nemáme rádi, moc kecá a ještě často lže (tedy v Ostravě vloni lhala furt!!!). Pan řidič ji naštěstí "zapojil" asi 100 m od haly, když už na nás na chodníku mával Jirka Švihel bílým prostěradlem - to abychom nepřejeli. "Baba" zmlkla a byli jsme na místě!

TJ OP Prostějpv - TJ Svitavy 3:1 (23,-21,13,22); 0:3 (-18,-23,-24);    1. utkání: Začátek jsme nezachytily (5:10), domácí na nás najely jako roj sršňů. Hrály rychle, v útoku byly důraznější, tvrdě útočily především z hlavního kůlu. Srovnaly jsme až při stavu 18:18 a dokonce si vypracovaly dvoubodový náskok 22:20. Ten jsme trestuhodně promarnily. V samotné koncovce jsme dvakrát špatně přijímaly, dvakrát míč v útoku nepoložily a byl konec - ve prospěch domácích. Druhý set, to byla od začátku tahanice o každý bod. Dlouhé výměny, domácí se nás snažily rozhodit ulívkami, servis byl jejich velkou zbraní. Koncovka se odehrála v opačném gardu, tentokrát zabalily rozhodující dva míče domácí. A začínalo se v dalším setu prakticky od začátku. Předchozího setu jsme bohužel k většímu tlaku nevyužily, naopak domácí opět zatlačily servisem. Sázely je podél bočních lajn a to na nás platilo, navíc jsme přidaly ještě zmatky v obraně, nefungovaly bloky. Po horších příjmech byly naše útoky pro soupeřky lehce čitelné - stály v obraně dobře pozičně a naše smeče čapaly jako do čepice. Poslední set se v podstatě rozhodl hned na začátku, především dobrými bloky se dostaly domácí do vedení 5:1. Úplně smazat náskok se nám už nepodařilo, dvě šance na zvrat (17:18 a 20:21) jsme promarnily zkaženým servisem a dvojákem.

2. utkání: V přestávce nejdřív Ilona zahřímala, rozebrala, .... Když už bylo vše jasné, podívaly jsme se na zápas ligy kadetek (za Prostějov hrály taky dvě hráčky z našeho kraje), obhlídly rezidence i zázemí prostějovských tenistů, taky se posilnily a šly NA TO! Bodově odskočit se nám v prvním setu podařilo při Pavlínině podání (16:9). Ačkoliv jsme v tomto setu zkazily šest! servisů, domácí se k nám nepřiblížily. Raritou byla rozehra, kdy míč přešel přes síť neuvěřitelně 14x!!! - uhrály ji domácí. To jsem se trochu lekla, ale zbytečně. Zranění domácí nahrávačky Vlčkové (č.10) v druhém setu (8:4) nevypadalo vůbec hezky (spoluhráčka jí přišlápla loket), hra byla na chvíli přerušena a vyšly jsme z tempa. Domácí pak srovnaly na 10:10, zase jsme bušily do jejich obranného postavení. Ale hned jsme zabodovaly servisem a malý odstup jsme udržovaly. V obraně už jsme měly pořádek (Monča na liberu makala) a lepší bloky. Koncovka nebyla jednoduchá, ale úspěšná. Nevím, kolik šedivých vlasů mi přibylo za třetí set. Holky, proč nám to děláte!!! Začátek vyrovnaný - do stavu 7:5. Co se dělo na palubovce potom - kdo neviděl, nepochopí!!! Po účinném servisu Nakládalové (č.12), zcela bezchybné hře jejích spoluhráček a naších devíti nevynucených chybách to bylo v cuku letu 9:19. Domácím vycházelo naprosto všechno, nám jednoduše nic. Myslím, že v tomto momentu už domácí ani trošičku nepochybovaly, že by set neuhrály. Ale v ženském volejbalu je možné fakt úplně všechno. Postupně Vendula a Martina úspěšně riskovaly servis, v poli posbíraly Pavlína, Káťa s další kde co, na síti jsme pokládaly a hlavně blokovaly - Katka, Renata, Oli. Za stavu 20:23 se rozhodčí jednoznačně upískl a bod pro domácí na 20:24 nás zmrazil. Paradoxně - jinak si to nedovedu vysvětlit - nám to snad i pomohlo, nevím. Bezmocný vztek zapůsobil. Nejdřív Oli nasadila na handě neprůstřelné bloky, v poli jsme se smekaly jako o život a pak znovu Oli poslala nepojmenovatelný úder na "náměstí" soupeřek - srovnáno (24:24)!!! Společně s "lavičkou" a našimi věrnými diváky jsme domácí přetlačili a neuvěřitelný set a celý zápas vyhráli. Já nevím, ale zase musím napsat (po kolikáté letos), že jsem takový set ještě nezažila.

Velké poděkování našemu fanklubu, který s námi tentokrát vyrazil ve složení: Jirka Švihel, pan Ševřík, paní Mužíková, Mirek, Vendula Šepsová a Šařecovi. Sedm hlasů "věrných" společně s lavičkou už bylo, sakra, slyšet a pomohlo to!!!  Sestava: P. Němečková, K. Bláhová, R. Jelínková, K. Sezemská, M. Fröhdeová, V. Svobodová, M. Šařecová, O. Pachovská, A. Bartošová, L. Šimková, K. Vykydalová.

FOTODOKUMENTACE

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/1084', '', '172.20.0.29', 0, 'qip7rk7djoher38vpin44akjk5j7fjrf', 0, 1713544501) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174