Ženy "A": Nejdřív výhra, potom sprcha - ledová

V sobotu jsme jely v letošní sezóně poprvé "ven", za soupeřkami z Lanškrouna. Když známé soupeřky, tak aspoň neznámá tělocvična – hrálo se v náhradní tělocvičně ZŠ Horní Čermná. (Zírala jsem: 1000 obyvatel a 2 dobré tělocvičny – při ZŠ a sokolovna.Tam snad sportují všichni, od kojenců po kmety a kmetky. To bychom ve Svitavách měli mít podle počtu obyvatel 36 tělocvičen!!! Páni!!!!)

VK Lanškroun – TJ Svitavy 1 : 3 (-26,-23,28,-23); 3 : 0 (18,19,15)

1. utkání: Po dobrém začátku jsme chybovaly několikrát při příjmu podání a prohrávaly jsme 5 : 8, 7 : 10. Od stavu 8 : 10 se do hry ještě navíc „vložili“ rozhodčí hned několika chybami. Vedení Lanškrounu narůstalo, „válčily“ jsme hlavně s příjmem podání. Za hrozivého stavu 15 : 22 převzala osud setu do svých rukou R. Jelínková. Výbornými servisy (9 kousků!!!) pořádně soupeřkám zkomplikovala přípravu útoku a ony začaly konečně chybovat. Pokud zaútočily, naše obrana byla pozorná. Dlouhou šňůrou 9 bodů se nám podařilo set otočit, zakončily jsme esem (26 : 24). Do dalších setů jsme se ale moc nepoučily. Výpadky na příjmu podání pokračovaly, náš útok pak byl pro soupeřky lehce čitelný a byly připravené. Sety jsme zachraňovaly až v koncovkách. Ty jsme ale, s výjimkou třetího setu (28 : 30), sehrály výborně. Odehrály jsme je bez chyb, v útoku se prosazovala především K. Bláhová. Závěr: Zápas jsme vyhrály zaslouženě, v rozhodujících fázích hry (v koncovkách) jsme byly lepší. Pochválit se ale nemůžeme. Dělaly jsme hrubé chyby opakovaně a soupeřky získávaly celé šňůry bodů chvílemi až moc lehce. (Např. v 1. setu jsme jim „věnovaly“ celkem 11 bodů – 4 x zkažený servis, 7 x nepřijatý servis!!!)

2. utkání: O přestávce bylo jasné jaké, kdy a kde jsme dělaly chyby. Taky jsme věděly, že jen na koncovkách to nechat nemůžeme, ale … Začátek prvního setu byl vyrovnaný – hra i stav na počítadle. První varování přišlo za stavu 10 : 8 v náš prospěch. Vyrobily jsme pět takových chyb (v obraně i v útoku), že soupeřkám stačilo „jen“ servírovat. A vzápětí další série odevzdaných bodů – tentokrát čtyři! Rázem jsme prohrávaly 12 : 17. Ačkoliv L. Šimková po střídání poslala do pole soupeřek dva tvrdé servisy, které znamenaly body, vývoj setu to již neovlivnilo. Lanškroun dokráčel k vítěznému konci setu bez zaváhání. Situace se nezměnila ani ve druhém, ani ve třetím setu. Ačkoliv jsme měli v tomto utkání podstatně jistější a přesnější příjem podání, nedokázaly jsme to zužitkovat k vlastnímu prospěchu. Útok postrádal pestrost i jistotu, na bloku jsme neubránily především M. Kristkovou a levačku Kl. Vlčkovou. K  nastartování změny nepřispělo ani moje ukvapené střídání ve druhém setu, ani tajmy, nic. Až do samotného závěru utkání měla hra podobný ráz. Ztrácely jsme body po „šňůrách“ z části po vlastních nevynucených chybách, z části po celkově špatné hře. Kromě příjmu jsme chybovaly ve všech činnostech a všechny. Nedařilo se nám téměř nic. Naopak soupeřky se postupně dostaly do laufu a jednoduše - neudělaly chybu. Znáte to, to se pak daří všechno a všem. Závěr: Je stručný. Lanškroun vyhrál zaslouženě, v tomto utkání byl lepší.

Sestava: R. Odvárková (N), J. Bláhová (U), R. Jelínková a K. Bláhová (S), K. Sezemská a O. Pachovská (B), V. Svobodová (L). Střídání - L. Šimková.