Ženy "A": Neúspěch = dva prohrané tie-breaky

Po měsíční přestávce začala druhá polovina soutěže  a my jsme jely do Havlíčkova Brodu, na palubovku  v tu chvíli posledního týmu tabulky. Věřily jsme, že jedeme vybojovat důležité body, ale výsledek – dvě prohry v tie-breaku  - jsou samozřejmě zklamáním, neúspěchem.

Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Svitavy  3 : 2 ( -21, -19, 19, 21, 11);  3 : 2 (19, 15, -18, -13, -9);
1. utkání: Začátek utkání byl vyrovnaný, obě družstva se držela bodově v těsné blízkosti. Snaha domácích tlačit nás útočným skákaným servisem byla jasná, s jeho příjmem jsme měly potíže. Set jsme „zlomily“ šňůrou čtyř bodů (smeč, lob, eso, blok) - ze stavu 16:18 jsme vedly 20:18; koncovku jsme úspěšně dotáhly. Druhý set jsme rozehrály dobře, vedly jsme 4:1, 10:4. Po naších hrubých nevynucených chybách na příjmu a v útoku domácí stav trochu zkorigovaly, ale tří až čtyřbodový náskok jsme v závěru ještě zvýšily na konečných 25:19. Až do stavu 17:15 ve třetím setu nic nenasvědčovalo tomu, že by se „mělo něco dít“. Měly jsme bodově trošku „navrch“, chyby i  úspěšné zásahy byly na obou stranách sítě. Čtyři naše chyby v útoku (po sobě – stav 17:19) dostaly domácí nejen do vedení, ale především do hry. Do konce setu se náš výpadek ještě prohloubil. Další vývoj zápasu? Domácí chytily příležitost za pačesy. Řekla bych, že se dostaly doslova do volejbalové euforie. Hrály bez chyb, velmi dobře, s nadšením, dařilo se jim vše, na co sáhly. Naopak my jsme se z „volejbalového marastu“ vyhrabat nedokázaly. Poslední naději jsme promarnily v úplném závěru tie-breaku. Od stavu 11:11 jsme nebodovaly, radovaly se domácí.

2. utkání:  První dva sety se podobaly těm posledním z prvního zápasu a nám nepomohly ani změny v sestavě, ani střídání. Domácí pokračovaly ve výborném výkonu. Vobraně jim nepropadl míč, v útoku se nemusely spoléhat pouze na výbornou Fialovou (č. 4), kterou nahrávačka „zásobovala“, jak jen mohla, rozsmečovaly se i další hráčky. My jsme hrály špatně; útok jsme si dostatečně nepřipravily, a když ano, pak již chyběla jistota, odvaha, důraz. Stav 0:2 na sety tomu odpovídá. Paradoxně ve chvíli, když už bylo cítit smíření s výsledkem, jsme se zvedly. Další dva sety jsme vyhrály, čtvrtý se zcela jasnou převahou, s výrazným bodovým rozdílem 25:13. Stav byl srovnaný, byly jsme po dvou vyhraných setech nahoře a věřila jsem, že tentokrát tie-break uhrajeme. Ale – točily jsme za stavu 5:8 a nakonec zkrácenou hru prohrály.