Ženy "A": Neuvěřitelně promarněná šance

Jinak to neumím říct – v sobotu jsme prostě zahodily šanci vyhrát, především 1.utkání. KP Brno „B“, naše soupeřky, hraje 2. ligu s juniorkami a netají se jasným cílem - postoupit do 1. ligy. Masírují všechna družstva žádostmi o přesuny hracích termínů, samozřejmě proto, aby mohly nastoupit také jejich juniorské reprezentantky, které hrají zároveň extraligu žen. K nám tedy přijely hned čtyři (Melichárková – č.14, Staňková – č. 13, Širučková – č. 12, Vitoulová – č. 3), ale ani to není omluvou - měly jsme vyhrát - aspoň jednou!!!.

TJ Svitavy – KP Brno „B“ 2:3 (22,23,-10,-15, 8); 1:3 (23,-17,-23,-12)

1. utkání: Začaly jsme nervózně a soupeřky získaly vedení 6:2 díky naším chybám. Chyby dělaly i Brňanky, a tak jsme postupně náskok snižovaly. Čtyřbodovou šňůrou, kdy jsme se prosadily v útoku, jsme šly poprvé do těsného vedení 14:13 - hra se vyrovnala. V koncovce jsme za stavu 18:18 zase udělaly tři nevynucené chyby (18:21). V úplném závěru jsme ale výborně bránily a na smeči se prosadily K. Bláhová s M. Frohdeovou. V druhém setu jsme začátek zachytily, ale pak jsme si zase neodpustily sérii chyb, nedařila se nám zejména souhra nahrávačky se středovými hráčkami v zóně III. Na náš útok z hlavního kůlu pak byly soupeřky perfektně připravené (14:18). Po sérií šesti bodů, kdy jsme dobře blokovaly a útok rozložily mezi více hráček, jsme vedly 20:18. Koncovka byla dramatická, rozhodla ji v náš prospěch R. Jelínková třemi úspěšnými útoky. Soupeřky chybovaly, i jejich trenér už začal být nervózní, ale my jsme toho ve třetím setu nejen nevyužily - v podstatě jsme jim nabídly obrat. Byl to neuvěřitelný set!!! Nedařila se nám žádná herní činnost, o kombinacích nemluvě. Prostě "deka". Dělaly jsme školácké chyby a za ty jsme platily. Soupeřky rychle pochopily, že jim dáváme šanci a využily toho beze zbytku. Rozehrály se, zrychlily útok, získaly jistotu – set skončil 10:25. Stavy 10:11 a 12:14 ve čtvrtém setu nám ještě jakousi šanci dávaly, ale vždy jen na pár míčů. Koncovka i celý tie-break se už odehrály v réžii Brňanek.

Sestava: R. Odvárková – L. Šimková (N), K. Bláhová a R. Jelínková (S), O. Pachovská a K. Sezemská (B), J. Bláhová – M. Frohdeová (U), V. Svobodová (L)

2. utkání
: Přála jsem si co nejdelší přestávku před druhým zápasem – pokusit se dostat zápas tzv. „z hlav“. Protože v ničem jiném, než v hlavách, to nebylo. A psychika, ta dokáže udělat, zvláště v ženském volejbale, divy. Na začátku zápasu jsme byly úspěšné, vedly jsme postupně 4:1, 7:2. Velmi dobře jsme bránily, bojovaly o každý míč. Lépe se nám dařilo rozložit útok na více hráček a hned to bylo znát. Náskok jsme zvýšily až na 19:14, 23:17. To už soupeřkám vadil i hluk v hale, protestovaly u rozhodčího, že se nemohou soustředit na hru. No to mě docela pobavilo. V koncovce jsme polevily – v útoku jsme míč „nepoložily“ - a jen tak jsme set uhájily nejtěsnějším rozdílem 25:23. Druhý set „uřídily“ ve prospěch Brňanek především dvě hráčky, nahrávačka Vitoulová (č.3) a nejlepší hráčka utkání smečařka Melichárková (č.14). Rozhodující pro celé utkání však byl třetí set. Ani jednomu družstvu se nepodařilo získat vícebodový náskok, přetahovaly jsme se o každý míč, o každý bod. Za stavu 23:23 jsme však dvě chyby udělaly my a to rozhodlo. Závěrečný set už byl z naší strany odevzdaný, soupeřky ho získaly s velkým bodovým rozdílem.25:12.

Sestava: R. Odvárková (N), K. Bláhová a R. Jelínková (S), O. Pachovská a K. Sezemská – M. Frohdeová (B), M. Šařecová (U), V. Svobodová (L).