Ženy A: Osm kol před koncem a je jasno - jsme první!!!

V sobotu ráno jsme vyrazily za soupeřkami do Pardubic. Drobné komplikace byly po cestě vyřešeny a proběhla i exkurze v zookoutku u Laďky Erbové. V Pardubicích byla menší okružní jízda po obytné zóně a rozmluva s místními policisty, ale vše opět v pořádku. Do tělocvičny a šaten s korýtkem jsme dorazily s mírným zpožděním. Tělocvična měla trochu ošoupaný a klouzavý povrch a kůl nakřivo opravdu zaujal, ale jinak byla velice útulná a hrálo se tam dobře.

TJ Sokol Pardubice – TJ Svitavy 1:3 (-19, 17, -20, -18),  3:2 (18, -24, 21,-19,11) Po klasickém rozcvičení se šlo na věc. První set byl za námi, ani jsme nemrkly. Výměny byly rychlé, pro balony se taky nikam běhat nemuselo a soupeřky byly velice rychlé na podání. Průměrný čas od písknutí pana rozhodčího do odpálení balonu cca vteřina. Pak přišel druhý set a my, ukolébané prvním rychle vyhraným setem, jsme najednou dostávaly na zadek, jen to hvízdlo. Ale ten set nás opět donutil se koncentrovat a dokázaly jsme dohrát zápas do vítězného konce.

Po hodinové pauze vyplněné výbornými zákusky a vynikajícím kafíčkem jsme nastoupily do druhého zápasu. Nutno ještě podotknout, že kafíčko jsme si vařily samy - v kávovaru, který s sebou přivezla Háňa. A to jsme se ráno divily, co to táhne za velikou krabici, že jsme se málem nemohly do auta vejít. Na druhý zápas se sestava pozměnila a šlo se na to. První set s námi soupeřky neměly vůbec žádnou práci. Nic se nedařilo. Cokoliv zasmečovaly, padalo na úrodnou půdu. Všude místa habaděj. Druhý set byl prostě boj. Řežba až do konce. Ale podařilo se nám ho vyhrát. Další sety byly jak přes kopírák, prohra a výhra, proložené občasným zpestřením ve formě pokecu s protihráčkami a rozhodčím a výtkami k zapisovatelce. A stalo se, že jsme prohrály v tiebreaku.

Ten den byl k vidění opravdu nádherný, rychlý a hlavně volejbalový volejbal a ne nějaká plácaná. Sokolky jsou kvalitními soupeřkami. A je potřeba hrát na hranici možností a vyzkoušet si i tu prohru. Dokázaly jsme předvést úžasné kombinace a prohra nás mrzet nemusí, protože nás naučila se semknout, podporovat se a udělat z nás lepší tým. Nemůžu se nezmínit o následné návštěvě u Kačky, která nás pohostila jak královny, a u které jsme završily hezký a zajímavý den. Martina

PS: Článek jenom vkládám, ale podle toho, co jsem slyšela doma, musím tentokrát doplnit. Obrat v prvním zápasu (po prohraném druhém setu) zajistila Martina. Nasázela prý Sokolkám šňůru tvrdých servisů, spoluhráčky tím "nakopla" a obrat byl na světě.. Navíc se jí na účku dařilo, i když to její post není.