Ženy "A": Pěkný turnaj, pěkné 2. místo - to vše v Křenovicích!!!

V poklidném posezónním období jsme se vypravili (v sedmi hráčkách a s celkem početným doprovodem) na tradiční – 17. ročník turnaje do Křenovic. Nejeli jsme tam zdaleka poprvé, ale cestu znal jedině – no kdo? - Standa. A ten tam s námi samozřejmě nikdy nebyl. Klasika. Když jsme ale za Brnem pořád jeli, jeli a jeli, už jsem si říkala, jestli nejedeme na úplně jiný turnaj, a hlavně úplně jinam. Ale ne, lodivod on je výborný, dorazili jsme včas a bez zábližek.. Areál moc hezký (samozřejmě až po našem!!!), družstva na místě, občerstvení otevřené, koš třešní na stole - začátek moc dobrý. Konkurence víc než kvalitní, samozřejmě všichni s úsměvy na tvářích, v pohodě – evidentně nešlo o body, ale o radost z volejbalu, ze hry.

Zúčastnily se: Univerzita Brno (1. liga), Mor. Slávia Brno (1. liga), DDM Brno (postoupily do 2. ligy – k nám do skupiny), Sokol Křenovice (naše soupeřky v 2. lize) a my – vlastně jediné „přespolní“ družstvo.

Pět družstev bylo tak akorát, protože my jsme hrály – jak jinak – tři tie-breaky! Kromě Lucky, která střídat nemohla (nikdo jiný si totiž na nahrávku netroufl), se ostatní pěkně vystřídaly a zahrály si, myslím, akorát. Zápasy byly vyrovnané, svědčí o tom i minimální bodové rozdíly v jednotlivých zápasech.
Naše výsledky:  Sy – Univ. Brno   2 : 1 (57 : 54), Sy – DDM Brno   2 : 1 (62 : 59), Sy – MS Brno   1 : 2 (55 : 62), Sy – Křenovice   2 : 0 (50 : 43); Jako jediné jsme porazily vítězky, domácí Křenovice, naopak Morenda (MS Brno) porazila jen nás, jinak všechno prohrála.
Po dobrém výkonu přišlo na řadu jídlo, vyhlášení výsledků, radost z druhého místa a pak už jen fofrem domů, k televizi na zahajovací zápas fotbalového ME.
Sestava: Lucka Šimková (N), Oli Oli Pachovská (B), Katka Sezemská (B,S), Káťa Bláhová (S,B), Hana Pachovská (S), Vendy Svobodová (B,U), Monča Šařecová (U)
Doprovod:Standa, Iva, Radovan, Marcela, Mirek
Celkové pořadí:       1. Sokol Křenovice   4   3   1   6 : 2   7
                                   2. TJ Svitavy              4   3   1   7 : 4   7
                                   3. DDM Brno              4   2   2   5 : 6   6
                                   4. MS Brno                 4   1   3   4 : 7   5
                                   5. Uni Brno                 4   1   3   4 : 7   5
 
Postřehy:
*      Standa s Ivou se jeli na kolech projet do Slavkova a zkontrolovat, jestli tam ještě Napoleon s Kutuzovem nebojují. Ale dojeli prý jen do krásného lesa, tak nevím … Vrátili se brzy a ještě pak vydatně fandili.
*      Byl to správný rodinný podnik Paulů: Jitka (= šátečková) hlavní organizátorka a hráčka, sestra dvojče taky hrála, manžel griloval, maminka nalívala v kiosku, syn zapisoval, tatínek pískal, … Taková normální rodinka.
*      Káťa letos přežila bez migrény, tak si myslím, že vzala křenovický turnaj na milost.
*      Jak se na ženském turnaji líbilo naším dorostenkám a skoro žákyním Monče, Vendy a Šimi? Nestěžovaly si, moc toho nenakecaly, tak asi jó!!!

*      Z mého pohledu to byla na úplný závěr sezóny po všech stránkách vydařená akce.

Foto: Všechny zvesela, jen Lucka váhá

 

Foto: Malá dírka v bloku, nebo spolu nemluví???

 

Foto: Smeč, nebo ulívka?

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll