Ženy "A": Po "prvním poločase" 4. místo

TJ TATRAN LITOVEL – TJ SVITAVY 3:0, 3:0

 

V sobotu 15. prosince nás hostila děvčata z Litovle. Ze Svitav jsme vyjížděli společně s fanoušky velkým autobusem těsně po osmé ráno.

 

 1. TJ Tatran LITOVEL – TJ SVITAVY 3:0 (14, 13, 11)

Základní sestava pro první utkání byla s Katkou Bláhovou a Hanou Pachovskou na smeči, Katkou Sezemskou a Oli Pachovskou na bloku, nahrávala Pavlína Němečková a na univerzálu nastoupila Renata Odvárková. Do hry se na posílení obrany na síti zapojovala Míša Brůžičková. Už ze skóre je zřejmé, že zápas byl velmi jednostranný. Soupeřky hned od prvních míčů získaly bodový odstup, který si snadno udržovaly. Velké problémy jsme měly s příjmem servisu, který dělal problémy i tradičním oporám družstva. Ani v útoku jsme nepředvedly zdaleka naše maximum. Nejistota a rozpaky byly v každé herní činnosti. Domácí hráčky marně hledaly soupeře. Za svůj herní téměř bezchybný výkon jistě zaslouží pochvalu, doprovodný projev Litovle byl však velmi nestandardní. Za neustále komentování a svým způsobem i komandování rozhodčího by si ve Svitavách jistě vysloužilo několik hráček žlutou kartu.

 

2. TJ Tatran LITOVEL – TJ SVITAVY 3:0 (11, 19, 16)

Do druhého utkání jsme nastoupily ve stejné sestavě, jen Katka Bláhová (původně smeč) si vyměnila post s Katkou Sezemskou (původně blok). Svůj první start v áčku zaznamenala Lucka Šimková, připsala si úspěšný blok i zákrok v poli. Už prvním setu jsme působily odhodlanějším dojmem, i když výsledek tomu příliš neodpovídal. Ve druhém setu jsme se soupeřkami držely krok, ale domácí opět servisem potvrdily svou převahu a set bez větších problémů získaly. Stále více se projevovala naše bezmoc předvést domácím ale i našim fanouškům, proč patříme do první poloviny tabulky. Oba zápasy hladce získaly domácí hráčky, bodově se na nás v tabulce dotáhly a vlivem lepšího skóre setů nás po první části soutěže odsunuly na 4. místo.

 

Sestava: Bláhová J., Bláhová K., Brůžičková, Němečková, Odvárková, Pachovská H., Pachovská O., Sezemská, Šimková

 
 

Celkové 4. místo je pro nás velmi milým překvapením, cíl hrát klidný střed tabulky jsme tak po „poločase“ splnily. Soutěž je však velice vyrovnaná a jarní část bude jistě opět bojem o každý zápas. Máme však výborně nalosováno, z celkového počtu devíti zápasů odehrajeme šest na domácí půdě. Doma se nám evidentně hraje lépe, takže předpokládáme, že soupeřky, které nás v domácím prostředí hladce porazily, pořádně potrápíme a nějaký ten bodík jim sebereme (Opava, Frýdek Místek a hlavně „příjemná“ Litovel). Hostit nás budou pouze Křenovice, Šlapanice a Záměl.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll