Ženy "A": Polovina soutěže na jedničku - 1. místo v tabulce

V sobotu 7.12. jsme ve Sportovní hale na Střelnici přivítaly na domácí půdě své protihráčky (opět z krajského města) a to USK Pardubice. Odhodlání získat dalších 6 bodů v posledních zápasech tohoto roku bylo veliké. Dopředu nám bylo jasné, že toto družstvo je  tabulkově uprostřed a je možné, že to bude dřina získat 6 bodů.

TJ Svitavy - USK Pardubice 3:0 (15, 16, 10), 3:0 (22, 23, 19); Sestava : Kája Maděrová (B), , Lucka Šimková (N), Marťa Fröhdeová (S), Monča Šařecová (L), Vendy Svobodová (B), Anička Bartošová (S), Janča Bláhová (U),  Káťa Kroulíková (U), Hanka Pachovská (S) a trenér Karel Radimecký (Karas).
První utkání: Máme, jako pokaždé když hrajeme na domácí půdě, v hale sraz v 8.55. Díky hroznému počasí, které bylo venku, jsme nevěděly, v kolik se dopraví naše protihráčky, ale vše bylo v pořádku, dorazily včas. Volejbalistky pardubického týmu zřejmě nechtěly vyplýtvat veškerou sílu rozcvičováním, tak se začaly hýbat až po půl desáté. Nám „nezletilým“ to bylo divné, ale ty zkušenější z nás se nedivily, jen mávly rukou. Nastoupily jsme do prvního zápasu v plném nasazení a chuti po vítězství, což se brzy ukázalo i na ukazateli. Naše síla byla v podání a chuti hrát dobrý a kvalitní volejbal. První set byl bez problémů, vybíraly jsme vše v poli a po dobré přihrávce a náhře jsme pokládaly balóny na palubovku. Vendulka položila vše, co dostala nahrané, Monče se dařilo v poli (libero). Druhý set byl v podobné režii až na zkažená podání, která se ale v konečném výsledku setu ztratila. Ve třetím setu jsme se moc nenadřely, vše bylo podle nás a s protihráčkami jsme si dělaly, co jsme chtěly. Díky výborné přihrávce jsme hrály i kombinace, no prostě krása pohledět. V útoku se vlastně dařilo všem. I diváci měli radost! Problémy nám dělal jen servis č. 16 (Jindřiška) a samy jsme dost servisů zkazily.

Druhé utkání: Vyhrály jsme opět 3:0 a to je móóóc dobře. První a druhý set byl napínavý a vyrovnaný. Dělaly jsme více chyb v útoku a pole jsme měly jakési zmatené, dávaly jsme si přednost, pomalu jsme reagovaly, … Hráčky z Pardubic se začaly chytat a více se jim dařilo. V prvním setu jsme dokonce na začátku prohrávaly 1:8, což byla známka něčeho, co není dobře. Hned jsme si společně řekly, že to takhle nejde a že musíme hrát soustředěně. Tak jsme šláply na „pilu“ a začaly hrát … První set 25:22, druhý dokonce jen 25:23, takže tak tak!!! Soupeřkám se dařilo, nekazily, začaly hrát rychleji, na co sáhly, to se jim dařilo. Naopak my jsme byly nejisté, hrály jsme s velkými výkyvy, ale po dramatické koncovce jsme se přece jen radovaly my. Třetí set byl už byl v pohodě, koncovku jsme zvládly a další tři body zůstaly doma.

Poděkovaly jsme fanouškům, nakoukly na juniorky a ubezpečily se, že polovinu soutěže máme úspěšně za sebou, když jsme ztratily pouze 3 body. Navíc jsme žádný zápas nehrály na pět setů, takže ze zbývajících 17 utkání máme plný zisk bodů, tj 51. Vánoční pauza sice nebude dlouhá, ale pokusíme se v ní nabrat síly do dalších zápasů. Druhou polovinu soutěže zahájíme 11.1. 2014, kdy na domácí půdě od 10.00 hod. přivítáme družstvo z Letohradu.                                  Pro změnu Lucie Šimková