Ženy "A": Překvapení, ani zázrak se v Litovli nekonaly

Rozlosování se s námi nijak zvlášť nemazlí, hned po Frýdku-Místku nám naordinovalo další adeptky na nejpřednější umístění - Litovel. A ještě - proti Litovli se nám zatím nikdy nepodařilo opravdu „zahrát“. Tak jsme se o to jely znovu pokusit. Výsledky napovídají, že jsme se „držely tradice“, ale …

Tatran Litovel – TJ Svitavy  3 : 0 (17,10,22);  3 : 0 (21,11,20)

1. utkání: Začaly jsme hodně dobře! Úspěšně jsme útočily, hrály pozorně a soupeřky dělaly chyby. Vedly jsme 6:3, 7:5, ale hned nato jsme umožnily domácím vytěžit z naších nevynucených chyb důležité body – dostat se do těsného vedení (12:10, 14:13). Vývoj setu se zlomil, když se na podání za stavu 18:16 dostala litovelská Semeráková (č.2). Jejích pět servisů jsme „nevzaly“ (23:16) a to rozhodlo. V útlumu jsme odehrály celý druhý set, nedařilo se nám na nahrávce, ani v ostatních činnostech, domácí na palubovce kralovaly. Hodně si cením toho, že jsme se dokázaly „oklepat“ a do třetího setu nastoupily opravdu s vervou.  A začalo se nám dařit. Proti vysokým a dobře postaveným blokům domácích hráček jsme se v útoku prosadily, vyvarovaly jsme se zbytečných chyb v obraně. Na nahrávce si dobře vedla kadetka Šimková. Vedly jsme od začátku setu, dokonce i osmibodovým rozdílem, naposledy 20:16, 20:19. V koncovce jsme ale nevydržely. Nervozita svázala ruce především mladým, nezkušeným hráčkám. Zkazily jsme dva servisy, jeden nevzaly a bylo „vymalováno“. Škoda, ten set jsme měly vyhrát, soupeřkám jsme ho věnovaly.

2. utkání: Měnily jsme sestavu, střídaly. V prvním setu jsme sice tahaly za kratší konec od začátku, ale jen o málo kratší. Hrály jsme rozhodně líp v obraně („v poli“), bojovaly jsme. Pokaždé ale, když už jsme stav „rovnaly“, domácí nekompromisně zaútočily, nebo si počkaly na naše chyby. Dva – tři body navrch si pak udržovaly do konce. Druhý set byl, jako bychom okopírovaly ten z prvního zápasu. Špatné příjmy, nepřesné nahrávky, bez útoku, …  výrazná převaha domácích. Podobné si byly i třetí sety. Hrály jsme dobře, obě družstva se několikrát vystřídala ve vedení. Úspěšně jsme blokovaly i útočily. V závěru nás opět „zradil“ příjem podání (servírovala  Semeráková – č.2!) – míče odehrané zadarmo soupeřky samozřejmě potrestaly. Domácí byly lepším týmem, vítězné body jim patří.

Sestava: Odvárková, Šimková – N; Pachovská, Sezemská – B; Bláhová K., Frohdeová - S; Bláhová J. – U; Svobodová, Šařecová  – L, U.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/379', '', '172.20.0.29', 0, 'a83mj67ludnubmteda8ecgfa8cus1hoa', 0, 1714088378) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174