Ženy "A": Překvapivé body z Prostějova

 

TJ OP Prostějov - TJ Svitavy 2:3, 3:1

V sobotu 27. 10. vyjíždělo svitavské áčko na půdu nováčka soutěže 2. ligy žen. Prostějov hrál v loňské sezóně první ligu, v letošním ročníku se v Prostějově hraje extraliga a 2. liga.

Sestava: Pachovská H., Bláhová K. (smeč), Pachovská O., Sezemská (blok), Odvárková (univerzál), Němečková (náhra), libero Bláhová J., Šimková

 

1. utkání

TJ OP PROSTĚJOV – TJ SVITAVY 2:3 (22, -22, 22, -19, -7)

Obě družstva vstoupila do utkání zakřiknutě. Úvodní sadu získaly domácí po chybách v obranné hře hostujících hráček a technických chyb při nahrávce. Ve druhé sadě svitavské hráčky úspěšně blokovaly, vyvarovaly se nevynucených chyb a set vyhrály. Ve třetím dějství Prostějov získal rozhodující body zásluhou hráčky K. Veselé, která hostující zatlačila tvrdým útokem a zejména servisem, když ve střední části získala přímými body pětibodový náskok. Ve čtvrtém setu domácí odskočily až na stav 12:6, následně servisem (Pachovská O.) a obrannou hrou na síti hostující otočily skóre na 12:14. Domácí hráčky se přes blok svitavských nemohly prosadit a sadu hladce prohrály. V tie-breaku Svitavy pokračovaly ve výborné obraně na síti a zaskočené domácí hráčky v první půlce setu doslova „přejely“ 9:0, celkově pak 15:7 a zaslouženě v 1. utkání zvítězily 3:2.

 
2. utkání

TJ OP PROSTĚJOV – TJ SVITAVY 3:1 (-19, 22, 23, 17)              

V prvním setu Svitavy úspěšně navázaly na předchozí utkání, když opět výbornou obranou na síti a servisem (zejména Pachovská O.) nepustily Prostějov do hry. V dalších setech se však začaly projevovat výpadky na příjmu. Přestalo se dařit také servisu a následně chyboval i dosud výtečný blok. Prostějovské hráčky získaly druhou sadu a ve třetí si vybudovaly až šesti bodový náskok (13:7, 20:15), který se však svitavským podařilo stáhnout až na 21:20. Koncovka byla velmi vyrovnaná a po boji skončila úspěšně pro domácí hráčky. Ve čtvrté sadě již hostující hráčky nekladly větší odpor, obě utkání odehrály bez střídání, což se začalo projevovat i na herním projevu jednotlivých hráček.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll