Ženy „A“: Přerov - čelo tabulky okupují zaslouženě

Poslední utkání první poloviny soutěže jsme hrály v Přerově – s vedoucím celkem tabulky. Volejbalistky PVK Přerov „B“ se v naší soutěži letos objevily tak nějak „z čista jasna“. Úspěšné družstvo 1. ligy (předloni 2. místo, vloni 4. místo) se s vyšší soutěží rozloučilo nedobrovolně, z finančních důvodů ji přenechalo jinému družstvu. Jako favoritky jsme neodjížděly, ale poprat se o výsledek, to rozhodně ano.

PVK Přerov „B“ – TJ Svitavy 3:0 (20,16,21); 3:0 (16,12,17)

1.utkání: Začaly jsme s přílišným respektem a dovolily domácím bodově odskočit hned na začátku. „Do útoku“ jsme přešly až za nepříznivého stavu 3:8. Velmi dobrou obranu jsme následně zúročily i útočnými akcemi na síti a stav srovnaly (12:12, 16:16). Přerovské volejbalistky okamžitě zlepšily bloky, přidaly několik tvrdých smečí a i když jsme hodně dobře bránily v poli, koncovku si s jistotou pohlídaly. Druhý set režírovaly domácí od začátku do konce. Nejvyrovnanější byl poslední set, v rozhodujících momentech nás však soupeřky za každou chybičku hned trestaly, převyšovaly nás především v útoku.

2. utkání: V úvodním setu jsme ztratily devět bodů zkaženými servisy a špatným příjmem, to se pak jen těžko odolává. Útlum pokračoval i v dalším setu, domácí nás jasně přehrály. Teprve ve třetím setu byla hra vyrovnanější, odolávaly jsme do stavu 16:18, koncovka však patřila opět domácím. Celkově nám nasazení a bojovnost nemůže nikdo upřít. Hrály jsme dobře v obraně v poli, ani domácí však nenechaly propadnout míč na palubovku, vybraly až neskutečné míče. V útoku a na blocích ale získávaly důležité body především domácí hráčky – vyhrály zaslouženě. Na palubovce se vystřídaly všechny hráčky – K. Bláhová, K. Sezemská, K. Vykydalová, O. Pachovská, M. Fröhdeová,  M. Šařecová, J. Bláhová, V. Svobodová, R.- Odvárková, P. Němečková, L. Šimková.