Ženy "A": Prohra, zranění, výhra = poslední "výlet" v této sezóně

Do Prostějova jsme v sobotu odjížděly s nadějí na zisk plného počtu bodů. Nakonec i postavení v tabulce (my 5., Prostějov 9. místo) nás stavělo do pozice favoritek. Skutečnost byla nakonec jiná, o body jsme se s domácím celkem OP Prostějov musely po vyrovnaných a dramatických soubojích rozdělit. A aby toho nebylo dost, v tie-breaku prvního utkání se zranila Katka Sezemská, letošní sezóna tak pro ni předčasně skončila a v samotném závěru soutěže to pro nás znamená oslabení. Na druhou stranu - na obou stranách sítě byly k vidění velmi hezké útočné akce a obětavé zákroky v obraně, utkání byla napínavá od začátku do konce - obě družstva předváděla na druhou ligu hodně kvalitní volejbal! Kdybych byla  "jen" nezaujatý divák, kochala bych se.

OP Prostějov - TJ Svitavy 3:2 (23,-14,-19,22,14); 1:3 (-24,-23,23,-17);                            1. utkání: Renča na nahrávce, Katky blok, Renata s Oli na smeči, Martina na účku a Vendy libero. Začátek byl vyrovnaný, ale bod - dva jsme měly navrch my. Nadějné vedení 15:11 jsme získaly po úspěšných blocích, vzápětí nás srazily tři nevynucené chyby po sobě. Na 21:18 nás posunula tvrdými smeči Renata Jelínková, domácí srovnaly - 21:21, 23:23. Celý set jsme vedly(!), koncovku jsme ale vůbec nezvládly, dvěma esy set zakončily domácí hráčky. Pro druhý set byla rozhodující naše osmibodová šňůra (z 5:7 na 13:7), při které domácí řádně potrápila servisem Renata Jelínková, bránily jsme bez chyb a na síti útočila s přehledem Katka Bláhová. Předvedly jsme sice ještě dva naprosto kuriózní a nepopsatelné volejbalové zákroky, ale ty na vývoji setu nic nezměnily, vyhrály jsme s velkým náskokem. I ve třetím setu se nám dařilo soupeřky zatlačit servisem (obě Renaty), poctivě jsme bránily (Vendy na liberu) a těžily z chyb domácích. Ve čtvrtém setu podle mě na nás domácí poprvé pořádně vycenily zuby. Rozehrály se v obraně (parádně ji dirigovalo libero Piňosová), v poli "vyčapaly" skoro všechno, zlepšily bloky, v útoku byla nejnebezpečnější Paňáková (č.7). My jsme začaly mít problémy s příjmem podání - v tomto setu jsme dostaly šest přímých bodů!!! Vedení se přelívalo z jedné strany na druhou, bodové odstupy jednoho družstva druhá strana vzápětí likvidovala. Koncovku (od 21:21) jsme zase neuhrály, vlastními nevynucenými chybami (- příjem, útok do sítě) jsme domácím "přihrály" tie-break. Strany se točily za stavu 8:7 pro nás, na síti bodovala především Renata Jelínková. Za stavu 12:11 se zranila Katka Sezemská - nahradila ji Lucka Šimková. Koncentrace, soustředění byly samozřejmě ty tam. Vedly jsme ještě 13:12, 14:13, ale poslední, ty nejdůležitější body na konečných 16:14 si připsaly domácí - vyhrály 3:2. Na body jsme sice vyhrály my 109:99, ale to v konečném účtování nikoho nezajímá.

2. utkání: Nálada o přestávce byla ..., všichni si to určitě dovedete představit. Další prohraný tie-break, zranění, ...  Ale už několikrát jsme osvědčily v odvetách bojovnost, bylo tomu tak i v sobotu. A motivace, ta samozřejmě nechyběla. Na blok se vrátila Oli Pachovská, na smeč se přesunula Martina Frohdeová, na účko nastoupila Monča Šařecová. Hned na úvod musím napsat, že první tři sety, to byl boj, jak se patří. O dramatické výměny nebyla nouze, obě družstva se překonávala v obětavosti v obraně, na síti se snažila soupeřky buď přelstít, nebo tvrdým útokem "zadupat". Sety končily tím nejtěsnějším rozdílem (26:24,25:23,23:25). Renči Odvárkové na nahrávce doslova „hořely kecky“, jak se nalítala. V útoku jsme měly jistotu v Renatě Jelínkové, o třídu líp než v prvním zápase útočila Martina Frohdeová (chytře a pestře). Obětavě jsme bránily, Vendula Svobodová s Mončou Šařecovou se výborně doplňovaly. Všestrannost Katky Bláhové se uplatnila jak na síti, tak v poli, Oli Pachovská se musela soustředit na staronovou pozici blokařky, což v tak vypjatém zápase určitě nebylo jednoduché. Že se však bude chvílemi navíc ještě urputně snažit nahradit Renču na nahrávce, to nikdo nepředpokládal (možná ani ona sama). Ve čtvrtém setu jsme konečně odpor domácích zlomily, byl to jediný set, ve kterém byla naše převaha od začátku jasná a zřetelná  (6:0, 13:4, 21:13). Vítězství 3:1 bylo sakra zasloužené!

Závěrem: Vážně pochybuji (doopravdy poprvé!!!), že proti nám nastoupilo družstvo (tedy hráčky), které od začátku soutěže bojuje v sestupovém pásmu. To pak začnu věřit na živou vodu. Utkání řídili rozhodčí nejvyššího kalibru, dokonce i mezinárodní (z listiny A, B), to jsem se tedy divila. Nevím, čím jsme si to v 2. lize žen zasloužily. Rozhodčí pan Novák (listina B) nás v prvním utkání (byl hlavní) minimálně třikrát poškodil a jeho odpovědi na dotazy kapitánky, např.  „Ještě jednou!“; „ Až to uvidím, tak to písknu!“; mi taky nepřipadly zrovna nej.  Jó a ještě na nás (mě a Mirka) v druhém utkání bonzoval hlavnímu, že "krafeme", tj. brbleme. Některé výsledky jsou teď hodně překvapivé, tak o našem konečném umístění opravdu rozhodne až poslední kolo. Se soutěžním ročníkem 2008/09 se rozloučíme tuto sobotu 21. března doma - soupeřkami nám budou zkušené volejbalistky z Křenovic (a Šlapanic).