Ženy "A" Promarněná šance s vedoucím týmem tabulky!!!

Druhou polovinu soutěže jsme zahájily v sobotu doma s Opavou, vedoucím týmem tabulky. Oba zápasy jsme prohrály, ale v druhém jsme ve čtvrtém setu promarnily - no doslova zahodily - obrovskou šanci překvapit, zvítězit a připsat si nečekané body!!! Škoda, překvapení se nakonec nekonalo. Opavské volejbalistky mají v tuto chvíli na svém kontě pouze tři porážky a pětibodový náskok před druhým Frýdkem – Místkem. Jejich ambice na celkové vítězství jsou již v této chvíli reálné.

1. utkání:

TJ Svitavy – VK Opava A.S.         0 : 3 (-23. –20, -18)

Proti podzimní části soutěže jsme nastoupily na nahrávce s Renatou Odvárkovou  a na účku s Katkou Bláhovou. Zápas jsme začaly dobře – dvou až tříbodový náskok jsme držely až do stavu 18 : 15. Pak jsme si vybraly „slabou chvilku“ a soupeřky vyrovnaly  pětibodovou šňůrou na 20 : 20. Úspěšné byly zejména v útoku středem sítě, který jsme nedokázaly zablokovat. Ve vyrovnané koncovce jsme nakonec my udělaly tři nevynucené chyby a ty znamenaly prohru 23 : 25. Od druhého setu začaly mít postupně navrch opavské volejbalistky. Stačilo jim nedělat chyby, protože my jsme si jich samy „vyrobily“ až dost. Hrozivý stav 14 : 21 v druhém setu jsme ještě  zkorigovaly na 20 : 23, ale koncovka byla soupeřek. Poslední set byl vyrovnaný jen do stavu 12 : 12, závěr a celkové vítězství patřilo hostujícímu celku. Soupeřky hrály jistě, nedělaly chyby. Velkou oporu měly v Měchové (libero - č.13), která hrála výborně v obraně, a „své“ body uhrály středové útočnice, na které jsme zbraň nenašly.

2. utkání:

TJ Svitavy – VK Opava A. S.        2 : 3 (22, -15, 23, -22, -9)

Ačkoliv jsme dopoledne prohrály 0 : 3, cítily jsme, že šance uspět tady je. Utkání jsme začaly soustředěně, soupeřky jsme do vedení nepustily. Dvoubodový náskok jsme držely do stavu 15 : 13. Tvrdý servis opavské Vavrečkové a naše nevynucené chyby v obraně i útoku znamenaly obrat ve prospěch Opavy – 15 : 19. Následovala naše čtyřbodová šňůra, při které jsme výborným blokem zastavily středové útočnice soupeřek a náš útok byl úspěšný. Za stavu 23 : 21 se ještě soupeřky snažily koncovku zvrátit, ale neúspěšně; vyhrály jsme 25 : 22. V druhém setu jsme od začátku jen dotahovaly, nedařilo se nám.  Náskok soupeřek se zvyšoval vždy po několika bodech, vedly postupně 6 : 10, 10 : 15, 12 : 22. Jejich převahu vystihuje konečný stav 15 : 25. I v dalším setu jsme od začátku prohrávaly a dlouhé výměny nás vyčerpávaly. Až v úplném závěru jsme při podání Renaty Jelínkové uhrály pětibodovou šňůru - udržely jsme opavské smečařky blokem (H. a O. Pachovské) a v obraně jsme nechybovaly – stav 24 : 22. První setbol ještě soupeřky odvrátily, druhý už ne – set jsme vyhrály 25 : 23. Opavské hráčky vycítily nebezpečí a snažily se čtvrtý set rozhodnout co nejdříve. Zaskočily nás změnou v útoku – přesunuly hlavní útočnou sílu ze středu sítě (tam jsme je už ubránily) na „handu“ a nám opět chvíli trvalo, než jsme v obraně zareagovaly. Stav 13 : 19 už moc optimistický  nebyl. Zvrat se nám ale podařil, v této fázi jsme hrály výborně, bez chyb. Soupeřky s obtížemi přijímaly podání Hany Pachovské, obranu v poli výborně řídila Jana Bláhová a přední hráčky u sítě míče „položily“. Stav 19 : 19. Byly jsme tzv. „rozjeté“, ale nabídnutou šanci jsme v nervózní a dramatické koncovce nevyužily. Od stavu 21 : 22 nás srazily dvě nevynucené chyby – zkažené podání a nahrávka do neobsazeného prostoru – a opavské hráčky set zkušeně dohrály. Tady se utkání rozhodlo. V tie-breaku už jsme od začátky tahaly za kratší konec.