Ženy "A": První body doma

TJ SVITAVY – TJ SOKOL ŠLAPANICE 3:1, 1:3

Poprvé v tomto soutěžním ročníku se na domácí palubovce představilo družstvo žen „A“. Soupeřky ze Šlapanic v loňském ročníku od sestupu zachránilo pouze rozšíření nejvyšší soutěže. Svitavské hráčky se tak po minulém soupeři z Opavy (favoritem soutěže) připravovaly na relativně slabšího soupeře v domácím prostředí.

Družstvo Šlapanic je složené ze zkušených hráček. Domácí věděly, že je čeká těžký boj o první body (vloni doma s tímto soupeřem sehrály velmi vyrovnané partie).

Zranění a zdravotní problémy domácích stále přetrvávají, po minulém zápase v Opavě se družstvo muselo obejít bez I. Langerové. Po mateřské dovolené se po krátkém tréninku vrátila do sestavy R. Jelínková.

Sestava: Bláhová K., Jelínková R., Němečková, P., Pachovská H., Pachovská O., Odvárková R., Sezemská K., libero Bláhová J.

1. utkání

TJ SVITAVY – TJ SOKOL ŠLAPANICE 3:1 (22,-20,26,18)

Domácí hráčky nastoupily ve složení Jelínková, Bláhová K. (smeč), Sezemská, Pachovská O. (blok), Odvárková (univerzál), Němečková (náhra). Hned v úvodu sady se domácím podařilo (také zásluhou chyb soupeřek) odskočit až na rozdíl pěti bodů (8:3), hostující hráčky se však rychle dostaly do hry a zejména sedmibodovou sérií podání univerzálky Schořové už ve střední části skóre vyrovnaly a získaly i bodový náskok. V koncovce domácí posílily obranu na síti, když Němečkovou vystřídala Pachovská H. Kvalitní servis donutil Šlapanice útočit přes hlavní kůl, kde čekal kvalitní blok domácích, který výrazně výškově posílen úspěšně bodoval. Svitavy vyhrály první set 25:22. Do druhého setu nastoupila Pachovská H. na smeči, Bláhová K. se posunula na post univerzální hráčky. Vstup do setu zahájila kvalitním servisem Sezemská, domácí opět odskočily, ale shodně jako v prvním setu se domácí neubránily výpadku na příjmu servisu. Sedmibodovou šňůru „nasázela“ hostující smečařka Krahulcová. Tentokráte si bodový odstup Šlapanice uhlídaly a set vyhrály 25:20. Třetí set probíhal jako na houpačce, série servisů a zkažených příjmů střídala svitavské i šlapanické hráčky. Až v koncovce třetího setu se domácím podařilo odskočit na 23:20. Následovalo (tentokráte méně úspěšné) střídání na posílení bloku, šlapanické se opět po kvalitním servise ujaly vedení 23:24. Klíčový bod uhrála na síti v těžké pozici Pachovská H. Následně domácí ubránily útoky hostujících hráček a zaslouženě sadu vyhrály. Ve čtvrtém setu Šlapanice nekladly větší odpor, domácím se dařilo na příjmu a set vyhrály rozdílem 25:18.

2. utkání

TJ SVITAVY – TJ SOKOL ŠLAPANICE 1:3 (-16, 18, -22, -18)

Ve druhém utkání Svitavy nastoupily na smeči s Pachovskou H. a Jelínkovou, blokovaly Pachovská O. a Sezemská, na univerzálu zahrála Odvárková a nahrávala Němečková. Hned v úvodní sadě domácí opět chybovaly v přihrávce, trápila je zejména Kadlcová a Schořová. Set hladce prohrály 25:16. Ve druhé sadě však zabojovaly a útočnějším servisem zatlačily hostující hráčky od obranné hry. Dařilo se na bloku a také v útoku. Sadu zaslouženě získaly se sedmibodovým odstupem. To bylo ze strany domácích ale vše. Ve třetím i čtvrtém setu hostující riskovaly servis, který jim zaručoval „jisté“ body. U svitavských se neustále opakovaly chyby na příjmu, které byly přímo bodové nebo ztěžovaly pozici v útoku. Plachtící servis šlapanických hráček dělal problémy na příjmu všem domácím hráčkám. Hostující hráčky neměly se servisem domácích větší problémy, rozehrávaly útok zejména z hlavního kůlu, kde využívaly výškové převahy. Zápas za hodinu a půl vyhrály a spravedlivě si domů odvezly body za vítězství. Domácí ve třetím i čtvrtém setu podaly odevzdaný výkon.

 

Příští víkend mají ženy „A“ volno, 27. října zajíždí na horkou půdu nováčka z Prostějova.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll