Ženy "A": Remíza a malá spokojenost, i když...

Po všech těch prohraných zápasech, které jsme mohly vyhrát, se zdálo téměř v nadlidských silách vyhrát nad rozjetým družstvem z Palkovic, avšak v ženském volejbale je možné vše, a tak nakonec remíza 1:1 nebyla moc uspokojivá, protože jsme mohly vyhrát dvakrát, takže vše by bylo dnes klidnější. Na Palkovice jsme se připravovaly, abychom ubránily jejich rychlou hru přes střed, kterou nás v přípravném turnaji zcela rozmetly. Ale Palkovice proti nám poprvé nastoupily bez dvou „středaček – blokařek“ ze základní šestky, které jim v minulém týdnu oznámily mateřské povinnosti, a tím pádem byla jejich hra úplně jiná. Vše tahaly přes „kůl“, kde měly „bouchačku“- smečařku = „chlap“ v ženském provedení. Dlouho nám trvalo, než jsme jí začaly bránit na síti a v poli taktéž, protože když jí to dobře sedlo, tak byla téměř nepolapitelná.

Chyběla: Olga Šauerová-volno, Hana Pachovská - zranění.

1.utkání: TJ Svitavy - TJ Sokol Palkovice  2:3 ( 14:25, 25:15, 25:16, 19: 25, 11:15 ) základní sestava: Anna Bartošová, Kateřina Bláhová, Martina Fröhdeová (Jana Bláhová), Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Vendula Svobodová), Kamila Vykydalová, libero Monika Šařecová.

2. utkání: Svitavy - TJ Sokol Palkovice 3:1 ( 25:15, 18:25, 25:20, 25: 23) základní sestava: Anna Bartošová (Monika Šařecová), Kateřina Bláhová, Martina Fröhdeová , Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Vendula Svobodová), Kamila Vykydalová, libero Jana Bláhová.

Již rozcvičení napovídala, že to nebudou lehké zápasy a že obě družstva budou bojovat ze všech sil pro zisk tak cenných bodů na umístění v tabulce.

V prvním zápase začaly lépe Palkovice a od podání, kde nám v prvním setu nasázely několik přímých bodů, se jim dařilo téměř vše, na co sáhly. Vypadalo to pro nás zle. Rychle jsme prohrály první set a holky vypadaly dost vystrašeně. Změna stran byla i změnou ve hře a taktovku jsme převzaly my se vším všudy, což nám vydrželo další dva sety. Velmi pestrou rychlou hrou  jsme předčily soupeře a najednou jsme byly lepší ve všech herních činnostech:  hlavně v obraně z nás byly Palkovice dost nešťastné, když  jsme jim bez bloku vybíraly tvrdé smeče jakoby s lehkostí. Avšak čtvrtý set a opět útlum v našich řadách, přestalo se dařit a Palkovice se několika rychlými útoky středem a z kůlu dostaly nahoru a set získaly. Přišel pátý set a já jsem nebyla schopná holky vyhecovat k sebedůvěře.  Palkovice, které v této sezoně hrají téměř samé tie-breaky, do něj nastoupily jako vítr a celkem lehce jej vyhrály bez našeho velkého odporu.

A tak mezi zápasy přišlo opět kázání z mé strany: „ Proč ty šílené výkyvy ve hře? Proč nejsme schopny hrát alespoň 70% z celkové výkonnosti? Proč si nevěříte ve vypjatých momentech? Proč na sebe některé nevezmete více zodpovědnosti?“ …A pak dodávání důvěry: my na to máme, dnes jsou Palkovice hratelné, stačí jen málo, musíte si více věřit,…“ Snad to trochu pomohlo, protože  až na malé výkyvy jsme v druhém zápase hrály celkem dobrý volejbal a s přehledem vyhrály, i když to ve čtvrtém setu opět zavánělo průšvihem, ale snad už to máme vybrané a budeme mít více a více sebedůvěry jedna v druhou a hlavně každá sama v sebe.

Do konce kalendářního roku hrajeme ještě tři dvoukola zápasů - všechna venku. Tento víkend jsme hrály v Přerově, další víkend jedeme k našim téměř sousedům do Lanškrouna, proto prosíme všechny naše „fanoušky“, aby si udělali čas a přijeli nás podpořit. Předem děkujeme!!!