Ženy "A": S Křenovicemi jsme ztratily pouze jeden set

Nemůžu dnes začít hned komentářem utkání (i když to bude příjemné psaní), ale diváky!!! Je mi úplně jedno, co všechny vyburcovalo, jestli to byla pozvánka v CMS, plakáty, e-mailová pozvánka, tabulka výsledků, nebo ... Úžasné je, že jste přišli a víc než vydatně nám pomohli. Určitě jste si všimli, jaká vládla na palubovce na začátku nervozita, skoro křeč. Ale to pominulo, vyhrály jsme a Váš podíl na získaných čtyřech bodech je veliký. Děkujeme móóóóc!!! A zapište si, prosím, všichni červeně do deníčků následující text : „6. března mám jít do haly na volejbal, ženský na mě budou čekat, bude třeba zase zafandit!!!“

Z celkové porce 36 ligových mistrovských zápasů jsme v sobotu doma ukrojily další dvě. A co je nejdůležitější - byly vítězné!!! Přijely naše "tabulkové sousedky" z Křenovic a vyhrát "musely" ony, i my. Známe se navzájem jako staré boty, nějaké převratné herní novinky neočekávala ani jedna strana. A přece tu něco nového bylo, co mě zaskočilo. Nejdřív mi to ani nedošlo, až v přestávce mezi zápasy! Křenovické volejbalistky znám jako veselé, přátelské - s úsměvem před i po zápasech - prostě jako partu zkušených volejbalových "bab", které si po extraligových a ligových kariérách volejbal "užívají". V sobotu to ale bylo jinak. Ticho, slovo bys z nich lámal, ani mezi zápasy nebyly pohromadě, a to je co říct!  Věřím, že to byl jen mráček, příště už to zase snad bude "jako jindy"!

TJ Svitavy - Sokol Křenovice 3:1 (26,22,-21,13); 3:0 14,18,10);       1. utkání: Sestava zase trošku jiná - P.Němečková na náhře, K. Vykydalová s V. Svobodovou (novinka) na bloku, R. Jelínková a M. Fröhdeová na smeči, K. Bláhová účko (skoro novinka) a M. Šařecová libero (téměř novinka). Nervozita na obou stranách byla cítit na sto honů a "odnesl to" v prvním setu samotný volejbal. Nemohly jsme se dostat na "provozní teplotu" - chyby, nepřesnosti, např. ze šesti postupně servírujících hráček zahodily podání hned čtyři! Ale ani soupeřky na tom nebyly o nic lépe. Při tomto "nepohledném" volejbalu jsme v koncovce vedly 21:19, ale vzápětí prohrávaly 21:23. Odrazily jsme tři setboly soupeřek, náš první, za stavu 27:26, jsme proměnily a set vyhrály. Druhý set jsme vedly od začátku do konce. Rozhodující odstup jsme získaly při Pavlínině podání (šňůra 5 bodů na 15:7) a volejbal už byl zase volejbal. Dlouhé výměny jsme uhrávaly, blýskly jsme se i pěknými signály. Neúspěch ve třetím setu můžeme přičíst hlavně tomu, že jsme nic nezablokovaly, nechaly jsme např. křenovickou J. Paulovou (č.10) dělat si s našimi bloky doslova, co chtěla. Poslední set už se odehrál  jednoznačně v naší réžii. Třemi sériemi útočných servisů (R. Jelínková, M. Fröhdeová, K. Vykydalová) jsme vzaly soupeřkám dech, vracely nám celkem lehké míče a z následných protiútoků jsme bodovaly. Konečný stav 25:13 odpovídá situaci na palubovce. 2. utkání: Přestávka křenovickým volejbalistkám chuť do hry nepřinesla, celkem odevzdaně a bez odporu zápas přetrpěly. Nám se dařil servis, rozehry byly kratší, pokládaly jsme míče většinou na první, max. druhý pokus. Celý zápas byl jednoznačný, nebylo o čem pochybovat. Hrály: R. Jelínková, P. Němečková, k. Bláhová, M. Fröhdeová, K. Vykydalová, V. Svobodová, R. Odvárková, O. Pachovská, M. Šařecová.