Ženy "A": Šest bodů z LA je doma!

Prodloužený víkend, neděle ráno (27.10.) a my vyjíždíme (tentokrát bez srajdiček) vstříc dalším bodům, tentokrát do „oblíbeného “ LA. Naši sestavu pro tento zápas opustily Lucie Šimková a Laďka Erbová, ale za to ji doplnil Karel, který nám k výhrám pomohl. DĚKUJEME!

Nepovedená buchta, lepivá palubovka od mažoretek, lanškrounské protihráčky a hlavně lanškrounský rozhodčí - to vše dohromady v některých z nás vyvolalo negativní emoce, ale i přes to s potěšením oznamuji, že 6 bodů je doma!!!

TJ Svitavy "A" – VOTJ Lanškroun "B" 3:0 (14, 23, 23) 1. zápas - sestava: náhra Renča Odvárková, účko Janča Bláhová (Kája Maděrová), střed Káťa Kroulíková, Wendy Svobodová, smeč Anička Bartošová, Háňa Pachovská, libero Móňa Šařecová. Do prvního zápasu jsme vstoupily, řekla bych klasicky, a to stavem 0:5 pro soupeřky. Time, výborná a obětavá hra v poli a kvalitní servis pomohly a my se dostaly do vedení postupně 16:10 a 22:14 a první set jsme vyhrály v poměru 25:14. Po prvním setu jsem si myslela, že následný vývoj bude jednoznačný, ale ženský volejbal je nevyzpytatelný. Set byl velice vyrovnaný, soupeřky nás uhrávaly převážně díky výborné obraně, hře v poli a tvrdým servisem. Náš útok byl téměř bezradný a skoro každá dělovka skončila na ruchách soupeřek. Těžko jsme se prosazovaly, zalívky nepomáhaly, protože soupeřky byly opravdu všude. Ale nakonec jsme set dotáhly do vítězného konce a ani nevím jak J Třetí set se nesl v duchu toho druhého, i když byl o něco klidnější, protože jsme si vytvořily náskok, který soupeřky v koncovce dokázaly stáhnout, ale k vítězství jim to nepomohlo a my se tak radovaly z výhry 3:0.

TJ Svitavy – VOTJ Lanškroun 3:1 (-12, 18, 17, 19). 2. zápas - sestava: náhra Renča Odvárková, účko Káťa Kroulíková, střed Wendy Svobodová a Kája Maděrová, smeč Anička Bartošová, Háňa Pachovská, libero Móňa Šařecová. Nastupovaly jsme se vzpřímenou hlavou, ale po prvních 4 míčích bylo vše jinak. Soupeřky nás drtily plachtícím servisem, na útoku bych vyzdvihla hru Petry Markové, která útočila úspěšně ze všech pozic, a její servis pro nás byl smrtelný. Soupeřky si s námi dělaly, co chtěly a stavy 2:7 a 4:14 mluví za vše. Náš příjem byl nedostatečný, útok téměř žádný a díky tomu jsme věnovaly set soupeřkám v poměru 12:25. Do druhého setu jsme se ale oklepaly, rychle jsme zapomněly na vývoj toho předchozí a vytvořily si dobrý náskok. Pak ale přišel střed setu. Příjem byl špatný a my daly soupeřkám šanci na vyrovnání. Pozornou obrannou hrou jsme se dokázaly dostat zpět na koně a koncovka byla pouze v naší režii. Třetí set jsme si pohlídaly, konečně jsme se výrazněji prosazovaly v útoku, opět se zlepšil servis a přišla jednoznačná výhra 25:17. V posledním setu dolehla únava. Začaly jsme dobře, vedením 3:9, ale dlouhé výměny byly ubíjející a jakoby se zdálo, že soupeřky chtějí více vyhrát. Přišly jsme o bodový náskok a soupeřky se dostaly do vedení 16:19. Pouze jsme čekaly, až udělají chybu. Ta přišla, na servisu nás povzbudila a podržela Wendy a doservírovala set do úspěšného konce. Chtěla bych vyzdvihnout hru v poli, nejen Móňa a Wendy, ale všechny s sebou mrskaly, jak mohly. Kája předvedla výbornou hru ze středu, povznesla družstvo a výrazně se podílela na výhře. Klobouk dolů před Renčou, která neměla lehkou pozici díky špatnému příjmu a v posledním setu i díky rozhodčímu. Lavička povzbuzovala, jak mohla, a díky všem jsme utrpěly dvě výhry!
Příští týden hrajeme opět venku, tentokrát pojedeme do Letovic, kde nás čeká nováček soutěže.                                                Pro tentokrát Vaše Janča Bláhová