Ženy "A": Severní Morava nám šanci nedala

V sobotu nás čekal vskutku nelehký soupeř - Frýdek-Místek "B". Vždycky, když hrajeme se "zálohami" exraligových týmů, čekám, kdo vlastně přijede, kdo nastoupí. Tak tentokrát přijel opravdu silný tým a podle toho se také odvíjely situace na palubovce.

TJ Svitavy  -  Sokol Frýdek - Místek "B"   1 : 3  (-14,-11,21,-22);    0 : 3  (-18,-12,-17)   1. utkání: S prvními míči nám soupeřky jasně naznačily, že berou pouze vítězství. Začaly tvrdým a jistým servisem, který jsme přijímaly nepřesně a hned nás odsoudily do role bránícího se družstva. Stav 0 : 6 a postupně další body, které přibývaly především na straně hostujícího celku, nám na sebevědomí nepřidaly. Jen s obtížemi jsme si připravovaly útočné akce. Pro soupeřky však byly dostatečně čitelné, na naše smečařky čekaly dobře připravené bloky. Navíc se nám nedařila ani hra v obraně. Velký počet nevynucených chyb, místy až volejbalově školáckých, náš výkon dále srážel. Oba první sety tak měly jednoznačný průběh, rozdíl mezi oběma družstvy byl zřetelný. Třetí set možná soupeřky trochu podcenily v domnění, že už se nemůže nic stát, a my jsme šance využily. Zpřesněná obranná hra a jistější přihrávky nám umožnily pestřejší útok, podařilo se nám několik přesně umístěných ulívek, hra se vyrovnala. V koncovce jsme drama nepřipustily a set jsme zaslouženě vyhrály. Také v posledním - čtvrtém - setu jsme vzdorovaly až do samotného konce, jenže tentokrát si soupeřky koncovku pohlídaly a zvrat v utkání nepřipustily. Jejich celkové vítězství bylo naprosto zasloužené.                                                                                                                    2. utkání: Frýdecko-místecké volejbalistky pokračovaly ve výborném výkonu. Nastoupila druhá nahrávačka, rozdíl v přesnosti a jistotě nahrávek nebyl vidět. Tvrdě útočily a viděly všechna naše nekrytá místa v obraně. S téměř stoprocentní jistotou do těchto míst skládaly technické míče, každou naši nejistotu, nepřesnost trestaly. Utkání měly ve své režii od záčatku do vítězného konce.

Hrály: R. Odvárková (N), O. Pachovská (B), K. Sezemská (B), K. Bláhová (S,B), R. Jelínková (S), M. Frohdeová (S), J. Bláhová (U) - M. Šařecová (U), V. Svobodová (L)

Příští sobotu jedeme do Litovle, kde nás čeká další tým těžkého kalibru, aktuálně v tabulce na 2.- 3. místě. Nám patří v neúplné a zkreslené tabulce zhruba 5. příčka.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/371', '', '172.20.0.29', 0, 'tkp58svae16feu1pne3022d7ukds5nnk', 0, 1714071455) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174