Ženy "A": Sobotní radost? Dvě vítězství a 4 body

Myslím, že jak my, tak soupeřky z Prostějova jsme v sobotu pevně věřily v plný zisk bodů. My proto, že chceme udržet střed tabulky a potřebovaly jsme si spravit náladu po čtyřech předchozích prohrách (Fr.-M., Lit.), soupeřky jistě proto, že jsou momentálně v pásmu ohrožení. Radost jsme měly velikou, vždyť jsme neztratily ani set!

TJ Svitavy - TJ OP Prostějov 3 : 0 (20, 24, 23);   3 : 0 (21, 19, 15);                                    1. utkání: Moc jsme chtěly a začátek byl nervózní. Naše nevynucené chyby postrčily soupeřky do vedení, ale jen na chvíli. Prosadily jsme se v útoku a stav srovnaly na 7:7. Tři esa K. Sezemské a smeče R. Jelínkové nás posunuly do rozhodujícího vedení 12:7. Vůbec servis byl naší velkou zbraní, do konce setu přidala tři esa ještě K. Bláhová. Druhý set jsme začaly špatně - hůř to snad ani nešlo. Soupeřky "jen" dávaly servis a my jsme "jen" kazily na síti. Šest nevynucených chyb = stav 0 : 6. Bodové manko jsme začaly usilovně dohánět a znovu jsme si pomohly velmi dobrým servisem, prostějovské hráčky měly s příjmem potíže. V druhé polovině setu jsme naštěstí přidaly větší jistotu a úspěšnost v útoku. Soupeřky se ale urputně bránily, náskok si udržely až do samotné koncovky (11:16, 12:18, 19:22). Body jsme "srovnaly" teprve za stavu 23:23. Drama v závěru jsme ustály, proměnily jsme druhý setbol. Poslední set byl od začátku vyrovnaný. Body na straně soupeřek přibývaly především po naších nevynucených chybách, naší zbraní byl stále servis a postupně pestřejší a účinnější útok. Koncovku na sebe vzaly R. Jelínková a K. Bláhová - položily posledních pět míčů - a mohly jsme se radovat.

2. utkání: O přestávce jsme se - jako vždy - posilnily dobrotami z další domácí volejbalové pekárny a cukrárny a posilněné jsme nastoupily v pozměněné sestavě k odvetě. Na bloku Katky (Sez., Bláh.), na smeči R. Jelínková s M. Frohdeovou, nahrávka R. Odvárková, účko J. Bláhová, libero V. Svobodová. Od začátku "jsem cítila v kostech", že to bude dobré. Servis nám vycházel dál, slušně jsme přijímaly. R. Odvárková se pustila na nahrávce do pestřejší hry, dařilo se jí a v útoku se jí spoluhráčky odvděčily tím, že míče položily - bodovaly. Od druhého setu jsme již měly zřetelnou převahu. Soupeřky nalomila J. Bláhová sedmi výbornými servisy, kdy se k nám míč vracel buď jen zadarmo, nebo končil hned na naších blocích (stav 11:3). Za stavu 20:9 jsme polevily v koncentraci a prostějovské volejbalistky se toho snažily využít. Několika výbornými zásahy zachráňila důležité míče v obraně V. Svobodová, na smeči se prosadila M. Frohdeová - změnu jsme nepřipustily. Herní pohoda se přenesla i do posledního setu. Útočily jsme častěji středem sítě i z "handy", dobře jsme blokovaly, nedělaly zbytečné chyby. Soupeřky se s porážkou smířily.

Sestava: R. Odvárková (N), K. Sezemská (B), O. Pachovská (B), R. Jelínková (S), K. Bláhová (S,B), J. Bláhová (U), M. Frohdeová (S), V. Svobodová (L), M. Šařecová (U), P. Němečková (N)