Ženy "A": Spokojenost, alespoň s podaným výkonem

Fotky! Neměly jsme co ztratit proti již roky nejlepšímu družstvu skupiny. Ke všemu se po špatných výkonech z minulého týdne v Brně zdálo, že každý získaný bod či set bude super. Hráčky nastoupily k zápasům celkem uvolněné a řekly jsme si, že si chceme zahrát pěkný volejbal, což se i stalo. Myslím si, že to byl divácky celkem atraktivní volejbal, kdy jsme s Frýdkem Místkem držely téměř vyrovnaný krok. Bohužel jsme první zápas nedokázaly dotáhnout do vítězného konce, což by se nám v této chvíli velmi hodilo, když se podíváme na konec tabulky.

1. utkání: TJ Svitavy- TJ Sokol Frýdek Místek 2:3( 25:19, 14:25, 25:17, 20: 25, 10:15)

základní sestava: Hana Pachovská, Kateřina Bláhová, Kateřina Sezemská, Vendula Šepsová , Kamila Vykydalová, Monika Šařecová (Martina Fröhdeová), libero Vendula Svobodová.

Do prvního setu jsme vletěly jako vítr a dařilo se nám téměř vše, na co jsme sáhly. Konečně jsme zase využily domácího prostředí a dobře jsme servírovaly, dařilo se na bloku a sem tam se povedla i pěkná kombinace. První set jsme celkem snadno vyhrály. A i v hledišti to začalo šumět, že to bude snadný soupeř. Bohužel druhý set už se nám tolik nedařilo, a když Frýdek zrychlil hru, tak jsme se neubránily na síti nebo v poli. Řekly jsme si, že jej nesmíme pustit do hry středem, a celkem se to i dařilo. Třetí set jsme znovu získaly, ale Frýdek vymyslel novou taktiku, a když to řeknu volejbalově, tak nás ve čtvrtém setu nakonec ,,uzalíval“. Hráčky opět nerespektovaly mé pokyny v obraně a pak už bylo pozdě cokoliv měnit. Pátý, rozhodující set si pak zkušené soupeřky nenechaly vyfouknout a s přehledem nás tvrdými a technickými balony přehrály. Je opravdu škoda, že jsme to nedotáhly do vítězného konce, ale znovu se tu ukázala zkušenost soupeřek a jejich odtrénované a odehrané roky volejbalu, které nám bohužel chybí. A toto jsou ty ,, maličkosti“ v rozhodujících fázích našich prohraných zápasů.

2. utkání: TJ Svitavy - TJ Sokol Frýdek Místek 0:3(24:26, 16:25, 21: 25)

základní sestava: Anna Bartošová, Monika Šařecová (Martina Fröhdeová), Kateřina Bláhová (Jana Bláhová), Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Hana Pachovská), Kamila Vykydalová , libero Vendula Svobodová.

Druhý zápas jsme sice prohrály 3: 0, ale i tento zápas byl na velmi dobré volejbalové úrovni. Soupeřky si už daleko více hlídaly stav a soustředěnou hrou odehrály zápas ve třech setech, kdy už opravdu kombinovaly všechny své naučené tvrdé i technické údery. Na našich hráčkách byla již více znát únava z předešlého zápasu a příležitost ke hře dostaly téměř všechny zúčastněné.

Do konce sezóny hrajeme ještě čtyři dvoukola zápasů – dvě doma (19.02.2011 Křenovice, 19.03. 2011 Přerov) a dvě venku (12.02.2011 Litovel, 05.03.2011 Palkovice). Tento víkend nás čeká odpočinek a další víkend jedeme do Litovle, s kterou máme špatnou bilanci z první části sezóny, kdy jsme dvakrát prohrály.