Ženy "A": Tyto prohry asi budou hodně mrzet...

Hrály jsme proti poslednímu týmu v tabulce a nedovedly jsme toho využít, což bude asi v konečném součtu hodně bolet! Bohužel jsme opět nedokázaly v Brně vyhrát, i když v prvním zápase stačilo opět málo, ale v tie-breaku jsme prohrály 15:11. Druhý zápas už byl zcela v režii brněnských hráček. Kdo viděl svitavské hráčky hrát minulý víkend proti Prostějovu a tuto sobotu v Brně, tak by nevěřil, že je to stejné družstvo. Hráčky nepodaly ani 50% toho, co hrály doma proti Prostějovu, a to byla asi hlavní příčina neúspěchu.

Na oba zápasy jsem měla deset hráček: Anna Bartošová, Jana Bláhová, Kateřina Bláhová, Martina Fröhdeová, Hana Pachovská, Sabina Roubalová, Kateřina Sezemská, Vendula Svobodová, Monika Šařecová a Vendula Šepsová .
Chyběla: Kamila Vykydalová – příprava na státní zkoušky, Kateřina Jiskrová - juniorky

1. utkání: TJ DDM Brno - TJ Svitavy 3:2( 23:25, 25:13, 26:28,25:21,15:11)

základní sestava: Anna Bartošová (Jana Bláhová), Kateřina Bláhová, Monika Šařecová (Sabina Roubalová), Kateřina Sezemská, Vendula Šepsová (Martina Fröhdeová), Hana Pachovská, libero Vendula Svobodová.

Zápas začal celkem vyrovnanou hrou na obou stranách a my získaly set jen díky většímu počtu zkažených servisů brněnských hráček. Druhý set se Brno chytilo a získalo jej rychlou hrou na síti, kdy jsme v mnoha případech nestačily vůbec stavět bloky, což bývá naší velkou zbraní. Třetí set vyzněl znovu v náš prospěch a já stále více hecovala hráčky k větší chuti do hry, zrychlení útoku a hlavně k účinnějšímu podání. Bohužel, se tak nestalo a my lehce prohrály čtvrtý set. Do pátého, rozhodujícího setu šlo Brno daleko více vyburcované a nahecované než my, a tak jej získalo.

2. utkání: TJ DDM Brno - TJ Svitavy 3:0( 25:13, 25:14, 25:19)

základní sestava: Hana Pachovská (Anna Bartošová), Kateřina Bláhová, Monika Šařecová , Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Martina Fröhdeová), Vendula Svobodová, libero Jana Bláhová.

Do druhého zápasu vletěly brněnské volejbalistky s velikým odhodláním a my jsme se nestačily během tří setů ani rozkoukat. Velmi pohlednou a rychlou hrou nás Brno drtilo ve stále rychlejším tempu a zápas byl rychle odehrán. Nám se nedařilo zcela nic.
Příští sobotu hrajeme doma - v hale Na Střelnici v 10 hodin s Frýdkem Místkem, v těchto zápasech můžeme jenom mile překvapit proti soupeři z čela tabulky. Ve Frýdku jsme dvakrát prohrály, ale druhý zápas byl velmi vyrovnaný a volejbalově pohledný.