Ženy "A": Úvodem prohra s adepty na postup

VK OPAVA a. s. – TJ SVITAVY 3:0, 3:0
V sobotu 6. října zahájilo sezónu družstvo žen „A“. Soupeřem jim byl tým, který v loňské sezóně až do posledního kola bojoval o postup do vyšší soutěže. Ambice v tomto ročníku budou jistě obdobné už vzhledem k tomu, že během letní přestávky došlo ke sloučení dvou opavských klubů v jeden a tím i k rozšíření kádru opavských.

Svitavské hráčky vyjížděly na první zápas s vědomím, že nemají co ztratit. Družstvo od září sužují zranění a zdravotní problémy. Cílem bylo vyzkoušet rychlou hru i proti silnému soupeři. Získat zkušenosti jely i mladé naděje Šabrňáková a Šimková, na svůj start a první úder v áčku však stále čekají.

Sestava: Pachovská H., Odvárková (smeč), Pachovská O., Sezemská (blok), Langerová (univerzál), Němečková (náhra), libero Bláhová K., Bláhová J., Šimková, Šabrňáková

Improvizovaná základní sestava zůstala neměnná po celou dobu utkání. Odvárková nezvykle na smeči podala solidní výkon. Bláhová K. pro zranění kotníku pomáhala družstvu kvalitním příjmem na liberu.

1. utkání
VK OPAVA a. s. – TJ SVITAVY 3:0 (20, 15, 19)

Domácí hráčky ve výrazné výškové převaze trápily soupeřky těžkým servisem a tvrdým útokem. V prvním setu hosté i přes výpadek v úvodu sady držely s domácími krok. Dařil se příjem servisu, který umožnil rozehrát útočné kombinace. Ačkoliv souhra nahrávačky a smečařek někdy nevycházela (rychlé náhry za hlavu s Langerovou, středem sítě s Pachovskou O., naopak výborná souhra středem sítě se Sezemskou), domácí nestíhaly stavět dvojblok a svitavské útočnice toho úspěšně využívaly. Set byl vyrovnaný až do stavu 21:20 pro domácí. Následně hostující hráčky „vyrobily“ tři nevynucené chyby a darovaly tak sadu domácím. Další dva sety měly stejný průběh. Domácí zatlačily kvalitním servisem, získaly čtyřbodový náskok hned v úvodu sady, který však Svitavy posupně stáhly, ale následovala další bodová série, na kterou už hostující hráčky nestačily reagovat. Na výrazně tvrdší útok a kvalitní servis domácích nenašly hostující hráčky zbraň.

2. utkání
VK OPAVA a. s. – TJ SVITAVY 3:0 (17, 12, 19)

Druhé utkání odehrály domácí hráčky v silně obměněné sestavě (z původní základní sestavy zůstala pouze nahrávačka a libero). Na výkonu ani sehranosti to však poznat nebylo. První dva sety vyzněly jednoznačně pro domácí družstvo. Opět se opakovaly bodové série, kdy se svitavské hráčky marně snažily otočit. Za zmínku stojí třetí set, ve kterém se poprvé v úvodu dostaly Svitavy do vedení, soupeřkám díky bodům ze servisu (O. Pachovská, R. Odvárková) odskočily a průběh zápasu se snažily zdramatizovat. Domácí si však vítězství s rozvahou pohlídaly. Ve střední části (opět „šňůrou“ bodů) vyrovnaly a následně odskočily svitavským hráčkám, které jim nevynucenými chybami zdatně pomáhaly.